Coronavirusi, në SHBA, izolohen Los Angeles dhe San Francisco, rrugë të zbrazëta dhe plazhe të mbyllura (FOTO)

 

Në SHBA, Los Angeles dhe San Francisco po përballen me emergjencën e Covid-19. Në rruga mund të shihen shumë pak njerëz, kurse baret dhe restorantet janë mbyllur pas masave të marra nga autoritetet.

Shtetet e Bashkuara aktualisht janë vendi i parë në botë nga numri i infeksioneve me rreth 100 mijë raste të koronavirusit

Në SHBA. 90% e spitaleve ankohen për mungesë mjetesh mbrojtëse siç janë, maska, doreza, pajisje të tjera për mbrojtjen e mjekëve, infermierëve dhe punonjësve të kujdesit shëndetësor

Pas Senatit, Dhoma e Kongresit amerikan miratoi gjithashtu planin prej 2 trilion dollarësh për të mbështetur ekonominë e SHBA, duke ndihmuar familjet dhe bizneset

Në San Francisko, janë mbyllur të gjitha vendet publike dhe muzeumet të tilla si Muzeu i Arteve të Bukura si dhe plazhet


Lajmi kryesor:

Koronavirusi/Bie kurba në Itali, ulen vdekjet dhe të infektuarit, rekord të shëruarit! 889 viktima në 24 orë! SHBA mbi 100 000 të infektuar


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë Reforma në drejtësi?×

Lajmi i fundit

John

Plagosje me thikë në Vlorë, 22-vjeçari dërgohet me shpejtësi në spital