COVID, 1 viktimë dhe 61 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit në vend

COVID, 1 viktimë dhe 61 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit në vend

Spitali Infektiv

Një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit në vend, ndërsa janë regjistruar 61 raste të reja infeksioni.

Ministria e Shëndetësisë njofton se ka humbur betejën me COVID një qytetar nga Tirana 69 vjeç, ndërsa rastet e reja të infeksionit janë regjistruar: 22 në Tiranë, 8 në Sarandë, nga 5 qytetarë në Vlorë, Gjirokastër, 4 në Fier, nga 2 qytetarë në Shkodër, Berat, nga 1 qytetar në Gramsh, Elbasan, Kolonjë, Korçë, Memaliaj, Përmet, Libohovë, Delvinë, Kavajë, Kamëz, Durrës, Tropojë, Pukë.

Janë 463 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 16 pacientë, nga të cilët 3 janë në gjendje më të rënduar.

Janë shëruar 58 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 269,365 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (25 Mars 2022)

Raste të reja ditore           61

Të shëruar në 24 orë        58

Të shtruar në spitale         16

Humbje jete në 24 orë       1

Testime ditore                   963

 

Testime totale               1,771,945

Raste pozitive                   273,318

Raste të shëruara               269,365

Raste Aktive                             463

Humbje jete                           3,490

 

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë              207

Fier                  69

Vlorë                66

Gjirokastër      27

Elbasan           21

Korçë              15

Shkodër           14

Kukës              12

Durrës             11

Berat                 11

Dibër                6

Lezhë                4

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Parashikimi i motit për ditën e sotme, java nis me temperatura të larta