COVID i merr jetën fotoreporterit të njohur sportiv Luigj Preçi

Luigj Preçi dhe sekretari i përgjithshëm i FSHF, Ilir Shulku

Është ndarë nga jeta në moshën 82-vjeçare për shkak të COVID-19 fotoreporteri i njohur sportiv Luigj Preçi.

Luigj Preçi është një nga persona që me anë të fotove të tij ka përcjellë një pjesë të mirë të historisë së futbollit shqiptar.

Preçi ka mbuluar nga afër për thuajse 60 vjet aktivitetet e kampionatit, kupës dhe aktiviteteve ndërkombëtare. Më shumë ai ka qenë si fotoreporter në aktivitetet e kampionatit, kupës dhe aktivitete ndërkombëtare.

Më shumë ai ka qenë si fotoreporter në aktivitetet e klubit Partizani dhe ekipit Kombëtar. Për kontributin e tij është vlerësuar edhe nga FSHF me rastin e 80-vjetorit të lindjes. 


Lajmi kryesor:

Sot 764 raste të reja dhe 20 viktima nga COVID! Humb jetën fotoreporteri sportiv Luigj Preçi dhe ndërrojnë jetë dy arsimtarë


I.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjedhjet e 25 prillit, kush nga liderët po bind më shumë Rama apo Basha?×

Lajmi i fundit

John

Rama: Për mandatin e tretë do kemi paketën më të madhe të investimeve në histori