Covid në Ballkan/ Në Maqedoninë e Veriut trefishohen rastet e reja të infeksionit në 24 orët e fundit

Janë trefishuar në krahasim me dje të identifikuarit me Covid në Maqedoninë e Veriut ku gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 114 raste të reja Covid (dje ishin 34) dhe 1 viktimë (dje ishin 4)

Sipas autoriteteve në vend, totali i të identifikuarve pozitiv me koronavirus është rritur në 14455 për një total prej 604 viktimash që prej fillimit të pandemisë, kurse numri i të shëruarve ka shkuar në më shumë se 11 500 mijë

Kroacia ka raportuar për 145 raste të reja infeksioni dhe 1 viktimë Covid.

Sipas autoriteteve, numri I përgjithshëm I të prekurve që prej fillimit të pandemisë është rritur në 10 414 kurse totali I vdekjeve ka shkuar në 187.

Gjithashtu janë shëruar edhe 7735 pacientë

  • Sondazhi i ditës:

    Si ka ndryshuar cilësia e arsimit gjatë pandemisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'S'më ftuan'/ Zana Çela i përgjigjet Inva Mulës: Akuza më e rëndë për t'u përtypur! E thirrëm disa herë, na injoroi! Dokumentari nuk tregon historinë e TKOB!