Covid në Itali/ Regjistrohen 1786 të infektuar dhe 23 viktima në vetëm një ditë  

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 23 viktima nga koronavirusi (dje ishin 20)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.781

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1786 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1640) për një total prej 304323 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 1097 të shëruar, për një total prej 221.762 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 10 viktima dhe 229 raste të reja pozitive.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon 16.935 kurse totali i të infektuarve është rritur në 105 455


Lajmi kryesor:

Italia regjistron 23 vdekje dhe 1786 raste të reja Covid! Bota në pragun e 32 milionë të prekurve... Mbi 13 mijë pozitivë në 24 orë në Francë


I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Numër i lartë të infektuarish me COVID, a duhet të ketë masa të tjera shtrënguese perveç maskës?×

Lajmi i fundit

John

Çështja e Detit, Mitsotakis flet në parlament: Kemi një marrëveshje me Shqipërinë për të referuar çështjen e Zonës Ekskluzive në Hagë