Ulen shifrat e Covid në Itali/ Regjistrohen 878 raste të reja dhe 4 viktima nga infeksioni në 24 orët e fundit

Ulen shifrat e Covid në Itali/ Regjistrohen 878 raste të reja dhe 4 viktima nga infeksioni në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 4 viktima nga koronavirusi, për një total prej 35.445 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 878 raste të reja pozitiv (dje ishin 953), për një total prej  261 174 të prekurish nga Covid.

Në vend sot pati edhe 353 pacientë të shëruar për një total prej 206.015

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 0 viktima dhe 119 raste të reja pozitiv.

Që prej fillimit të pandemisë në Rajon totali i vdekjeve ka shkuar në 16 857 kurse numri i përgjithshëm i të infektuarve është rritur në 98.545


Lajmi kryesor:

Covid/ Në Itali regjistrohen 878 raste të reja dhe 4 viktima! Bota në pragun e 24 milionë të prekurve...Koreja e Jugut mbyll shkollat


  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin