COVID-19, 13.049 familje dhe pensionistë marrin ushqime dhe barna mjekësorë

Qeveria shqiptare në këto ditë të vështira pas COVID-19 vijon ndihmat e saj në të gjithë qytetet e vendit për të gjithë shtresat në nevojë dhe pensionistët. Konkretisht ditën e sotme kanë përfituar ndihma nga qeveria rreth 13. 049 familje në nevojë dhe pensionistë të vetmuar. Ndihmat konsistojnë kryesisht me ushqime bazë, barna mjekësore e nevoja të tjera. Sipas njoftimit të bërë nga vetë kryeministri Edi Rama në rrjetet sociale për disa nga familjet të cilat janë ndihmuar nuk është hera e parë pasi mbështetja nga autoritet është e përditshme dhe ajo do të vijojë dhe në ditët në vijim.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve