COVID-19, asnjë humbje jete, 8 të shëruar dhe vetëm 2 raste të reja në 24 orët e fundit

Spitali Infektiv

Gjatë 24 orët e fundit nuk është regjistruar asnjë humbje jete nga COVID-19 dhe nga 1693 testime e kryera kanë rezultuar pozitivë 2 qytetarë.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: nga 1 rast në Shkodër, Librazhd.

Aktualisht janë 118 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë, nga të cilët 3 pacientë janë në terapi intensive.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,918 që nga fillimi i epidemisë. 

Pavarësisht se situata epidemiologjike tashmë është stabilizuar në vend dhe rastet e infektimeve dhe viktimave qëndrojnë të ulëta, nuk duhet humbur në asnjë moment vigjilenca për mbrojtjen nga COVID-19.

Statistika (20 Qershor 2021)

 • Raste të reja ditore        2
 • Të shëruar në 24 orë      8
 • Të shtruar në spitale      5
 • Humbje jete në 24 orë   0
 • Testime ditore                1693
 •  
 • Testime totale            775,950
 • Raste pozitive             132,490
 • Raste të shëruara        129,918
 • Raste Aktive                  118
 • Humbje jete                  2,454

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Shkodër       43
 • Tiranë          31
 • Durrës          12
 • Berat             10
 • Lezhë           7
 • Elbasan        6
 • Dibër             3
 • Gjirokastër    2
 • Kukës           2
 • Korçë           1
 • Fier                1

J.GJ./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID