COVID-19/ Asnjë viktimë dhe 16 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit në vend

COVID-19/ Asnjë viktimë dhe 16 raste të reja infeksioni në 24 orët e fundit në vend

Spitali infektiv

Situata me pandeminë e COVID në vend vijon të jetë e qëndrueshme, teksa në 24 orët e fundit, fatmirësisht, nuk është regjistruar asnjë viktimë. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 16 raste të reja infeksioni, 9 në Tiranë, dhe nga 1 në Mallakastër, Vlorë, Delvinë, Sarandë, Gjirokastër, Tepelenë dhe Gramsh.

Janë 366 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.

Janë shëruar 32 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 270,658 që nga fillimi i epidemisë.

 

Statistika (18 Prill 2022)

Raste të reja ditore          16

Të shëruar në 24 orë       32

Të shtruar në spitale         8

Humbje jete në 24 orë      0

Testime ditore                 772

 

Testime totale               1,793,981

Raste pozitive                  274,520

Raste të shëruara            270,658

Raste Aktive                         366

Humbje jete                        3,496

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë           207

Vlorë               42

Fier                  25

Berat               21

Shkodër          17

Gjirokastër     17

Elbasan          15

Korçë              14

Durrës              6

Kukës               2

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit Afrim Bunjaku në Kosovë, mbahen homazhe te sheshi 'Nënë Tereza' në Tiranë

Vrasja e policit Afrim Bunjaku në Kosovë, mbahen homazhe te sheshi 'Nënë Tereza' në Tiranë