Covid-SHBA, Trump dhuron pagën prej 100 000 dollarësh për pacientët me koronavirus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, do të dhurojë pagën e tij të 3 muajve për Departamentin e Shëndetësisë dhe Shërbimeve Njerëzore.

Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Kayleigh McEnany, tha se shuma do dhurohet “për të zhvilluar terapi të reja për trajtimin dhe parandalimin e Covid-19”.

 “Ja çeku prej 100 000 dollarësh. Ky do të shkojë direkt nga Presidenti Trump, i cili pagën e tij nuk e tërheq, por e kalon për iniciativa bamirësie, tek kërkimi për Covid-19”, tha McEnany me një çek në dorë.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Covid në Itali/ Regjistrohen 1851 të infektuar dhe 19 viktima në vetëm një ditë