Çudit komentatori kosovar: S'e dua Shqipërinë o vëlla, kemi kombëtaren tonë (VIDEO)

Çudit komentatori kosovar: S'e dua Shqipërinë o vëlla, kemi kombëtaren tonë (VIDEO)

Komentatori sportiv Andin Lokaj ka çuditur të gjithë me deklaratën e tij. I ftuar në emisionin “Imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, Lokaj tha se nuk do të ndjekë ndeshjen Shqipëri- Islandë, sepse nuk e do më kombëtaren kuqezi, pasi tashmë ka kombëtaren e Kosovës.

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, e dua Kosovën. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Genti: 11/09/2019 22:41

  O komentus mos e ulni karkterin e nivelin me nje idjot si puna e ti kosov shqipri jemi nje? Asna ndan snje, jo nje i pa nivel fdhiqten i pa cip rroft shqipria madhe

  Përgjigju
 • prec zogaj: 11/09/2019 17:42

  PO KY KOSOVAR I QELBUR KUJTON SE PO NA RRUHET NEVE TE SHQIPERISE PER KETA LLUM TE EUROPES.....

  Përgjigju
 • Toni: 11/09/2019 14:05

  O plere

  Përgjigju
 • Proka: 11/09/2019 12:49

  Ky qenka debil njeri, nuk paska karakter njeriu fare. Ne kohen e Luftes se Kosoves te gjithe ishim nje, nuk mund te harrohet ndihma qe dhane vellezerit tane per Ne ne Shqiperi. Personalishte mendoj se njerez te tille jane te semure psiqike dhe duhet shtypur koken njejte si gjarperit. Duhet te jemi te bashkuar qe te luftojme cdo sjellje te keqe ne shoqerine tone. Me te mira

  Përgjigju
 • Labi: 11/09/2019 11:59

  Po ti je i Pa fytyr plere e keqe se n 98 babaji ime n vlore ka mbajt 25 kosovar n shpi na ipte neve njeher n dite buk q t Hanin t gjith buk dhe femit e tu e hanim na njeher n dit buk si ne dhe femit e tu po ti do jesh serb ike more plere

  Përgjigju
 • Tirana: 11/09/2019 10:22

  Futboll ka kosova ma te mir se shqipnija kjo po shifete. Per fjal tjera duhete me pas kujdes se ca thum.

  Përgjigju
 • YYY: 11/09/2019 09:05

  Azgje nuk eshte spontane. Fillimisht dolen me teorine e "kombit kosovare", pastaj filluan heqjen e flamurit kombetare nga hapesirat publike, pastaj vazhduan me revolten per gjoja nderhyrjen ne punet e brendeshme te Kosoves nga Shqiperia, tani thone kemi kombetaren tone. Po si mundet perfaqesuesja e nje krahine shqipetare te quhet kombetare?

  Përgjigju
 • Parrucjani: 11/09/2019 07:16

  Shum keq fole o gazetar. Tamam si me ken i pagum.

  Përgjigju
 • Nick: 11/09/2019 05:18

  po ka te drejt,as mu nuk me rruhet ka*i per kombetaren e kosoves

  Përgjigju
 • Mikel: 10/09/2019 23:21

  O fredi spo kuptoj nga Kush te shpetojm

  Përgjigju
 • boti: 10/09/2019 23:20

  a rrace e mutit po kur su lame tu bente namin serbi u morem u mbajtem ne shtepi

  Përgjigju
 • Mikel: 10/09/2019 23:20

  O Zotri po' e para jemi gjak e dyta jemi fis e treta Ku ishe ti o legen kur ramush (I dhent zoti jet atij e tan cka nkrah) luftonte serbin e ne ne Vlore conim buk femijve te shkret qe ishin PA asnje gje (as nene e as bab) po' deri dje thoshe rroft kombtarja se ballisti e ngriti flamurin ne beograd o legen o Njeri pa vler ptuuuu. Edhe mos harro kurr rroft gjaku shqiptar.

  Përgjigju
 • Maverick: 10/09/2019 22:15

  Idiot dhe psikopat me patente. Lavdi Zotit, nuk e mendojnë të gjithë si ty o serb o shkja që nuk dashke Shqipëri e flamur kuq e zi. Ptu farë e keqe!!!

  Përgjigju
 • Fredi: 10/09/2019 21:41

  Ishalla ndjekin te gjithe mendjen e tij që të ngrihen e te na lirojne vendin e te shpetojme nga keta!

  Përgjigju
  • Parrucjani: 11/09/2019 07:17

   Me mir ik ti,te shpetojm nga ti,e soji jot.

 • Sondazhi i ditës:

  Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?

A do t'i zhvendosë Rusia armët bërthamore taktike në Bjellorusi?