POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Dalin fotot, ja si do të duket “Unaza e Madhe” nga dogana tek ‘Pallati me Shigjeta’

Mbikalimi që do të ndërtohet nga Pallati me Shigjeta deri tek Dogana

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka hapur sot 3 tendera me një vlerë prej 40 milionë euro, për të ndërtuar mbikalimet nga Pallati me Shigjeta tek Dogana në Tiranë. Sipas ARRSH-së, punimet do të zgjasin për 24 muaj, ndërsa mbikalimi më i madh do të jetë tek vendi i quajtur “Shqiponja”. Këto tre projekte, kanë për synim të lehtësojnë trafikun si dhe të rrisin shpejtësinë e hyrje daljeve nga Tirana.

Komento

Komente

  • Kombinati: 11/09/2018 20:39

    Lali Eri! Na genjeve per rrugen nga fabrika e bukes ne kombinat. Do ta bejme si ne Laprake, na the.Krahu i majte eshte si ne kohen e xhaxhit.Mungojne vetem plepat.

    Përgjigju