Dalin projektet/ Ja modelet e shtëpive që do të ndërtohen për të prekurit nga tërmeti

1581498716_modelet2.jpg

Modeli 2+1 i shtëpive

 

Arben Ahmetaj, ministri i rindërtimit ka publikuar ditën  e sotme në mbledhjen e katërt të Komunitetit të Ndërtimit, modelet e shtëpive që do të ndërtohen të të prekurve nga tërmeti. Ahmetaj tha se ka elementë anti-sizmike dhe do jenë e modelit 1+1 apo 2+1, 3+1

"Procesin e marrjeve zyrtarisht të modeleve, teknologjia e re modulare. Në metodologjinë 1+1;2+1, 3+1. Me elementë anti-sizmik të standardeve Evropiane.  Strehimi është pjesa më e madhe e dëmeve dhe humbjeve", tha Ahmetaj.

Modeli 3+1


Lajmi kryesor:

Rama: Tender ndërkombëtar për ndërtimin e shtëpive private për të prekurit nga tërmeti! Gati modelet...Ahmetaj: 10023 banorë ende në çadra!


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i Henri Çilit, a mendoni se po fillon të veprojë drejtësia e re?