Dardha gati të mirëpresë turistët! Bien reshjet e para të borës (VIDEO)

KORÇË- Ulja e ndjeshme e temperaturave ka sjellë reshjet e para të borës në juglindje te vendit më konkretisht në fshatin turistik të Dardhës.

Rreshjet janë me intesitet të ulët ndërsa kanë nisur prej gati 1 ore dhe janë ende të pranishme në lartësi mbi 1200m.

Sipas zyrtareve te autoritetit lokal rrugor, rreshjet e pakëta do të përfshijnë fshatrat turistike, Dardhë, Voskopojë dhe Qafë Qarrin, ndërsa kontraktorët janë në gadishmëri për çdo situatë.

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Moti i keq/ Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla lundruese dhe ato të peshkimit në Vlorë