Dashuria do shkojë mirë, beqarët të paduruar, por kujdes me shpenzimet/ Zbuloni shenjat me fat për ditën e sotme

Dashuria do shkojë mirë, beqarët të paduruar, por kujdes me shpenzimet/ Zbuloni shenjat me fat për ditën e sotme

Foto ilustruese

DASHI
Jeta sentimentale e atyre qe janë ne një lidhje do jete përherë e mbrojtur sot. Marsi madje premton edhe momente te nxehta. Nëse ende jeni vetëm nuk do ndiheni plotësisht gati për te filluar një lidhje dhe do preferoni qe ta shijoni kohen e lire nen praninë e miqve. Ne planin financiar mund t'iu dalin serish probleme si disa kohe me pare.

DEMI
Do jeni paksa nostalgjike gjate kësaj dite dhe do doni thjesht te qëndroni te përqafuar me partnerin. Ai ne fakt do ju vije sipas qejfit sepse kënaqësia e tij me e madhe është t'iu shohë te lumtur. Beqaret do kenë edhe mundësi për te filluar një lidhje te nxehte dhe do përfitojnë sa te mundin. Ne planin financiar rekomandohet sa me shume maturi qe te mundeni.

BINJAKET
Sektori i jetës ne çift do jete me i favorizuari sot. ne program do jete sharmi, joshja, ngrohtësia dhe bashkëpunimi. Organizoni edhe një darke romantike me qirinj! Ka shume mundësi qe dikush te bjere pre e sharmit te beqareve. Me ne fund vetmia do te mbaroje. Ne sektorin e financave rekomandohet maturia. Studiojeni mire buxhetin para se te bëni shpenzime pa limit.

GAFORRJA
Imagjinata juaj e zhvilluar do e beje ditën edhe me te bukur sot. Gjate gjithë kohës do përjetoni emocione te jashtëzakonshme dhe do e bëni partnerin te ndihet me fat qe ju ka pranë. Beqaret do shtyhen nga Plutoni dhe do jene me te gatshëm te provojnë eksperienca te veçanta. Situata financiare do kërkojë me shume përkujdes, por me aftësinë qe keni ju mund t'ia dilni mbanë.

LUANI
Ka rrezik te jeni te pamatur gjate kësaj dite dhe do krijoni një situate te tensionuar ne çift. Do flisni pa takt dhe partneri do acarohet. Beqaret do jene me te privilegjuar dhe do i marrin gjerat me shtruar. Ata nuk kërkojnë qe gjithçka t'iu ndodhe menjëherë. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, prandaj duhet te bëni shume kujdes me çdo investim apo shpenzim qe do kryeni.

VIRGJERESHA
Nëse bëni përpjekjet e duhura sot mund ta konsolidoni edhe me shume marrëdhënien ne çift dhe di vendosni ekuilibrin qe aq shume keni kërkuar. Beqaret duhet te jene me te logjikshëm dhe nuk duhet te fiksohen pas disa personave qe nuk bëjnë për ta. Me shpenzimet mos u tregoni impulsive sepse ne një moment situata mund t'iu dale tërësisht jashtë kontrollit.

PESHORJA
Për pjesën me te madhe te çifteve do ketë shume përmirësime ne jetën sentimentale. Beqaret premtojnë një rizgjim te ndjenjave dhe emocioneve. Beqaret, ne vend qe te tregohen shume kërkues dhe perfeksioniste ne dashuri duhet ta lënë veten te lire. Asnjë planet nuk do ndikoje tek financat dhe do e keni me te lehte t’i menaxhoni ato. Ulni se pari shpenzimet e tejskajshme.

AKREPI
Influenca e Venusit do jete e madhe ne jetën e çifteve. Do keni mundësi te ëndërroni dhe te përjetoni emocionet e fillimit te lidhjes suaj. Shfrytëzojeni ditën ne maksimum. Beqaret do tërhiqen me shume se kurrë nga jeta ne çift edhe pse lirinë e kane te shenjte. Do keni fat sot! Ndikimi pozitiv i Merkurit ne planin financiar do iu sjelle qëndrueshmëri dhe qetësinë e kërkuar.

SHIGJETARI
Ka ardhur koha ta qartësoni lidhjen tuaj dhe diskutoni shtruar me partnerin. Keni mundësinë te zgjidhni ato probleme qe kane kohe qe iu shqetësojnë. Për beqaret, një aventure kalimtare qe ka nisur mund te marre një kthese tjetër. Do mendoni për diçka me serioze. Flisni me ekspertet dhe gjeni mënyrën e duhur për te bere pak ekonomi. Po vazhduat te harxhoni do e keni punën pisk.

BRICJAPI
Dashuria do shkoje mire sot pas disa problemeve qe keni pasur kohet e fundit. Guximi qe keni do iu ndihmoje te kaloni cdo pengese dhe nuk do i rezistoni pasionit. Ju beqare duhet te hiqni dore nga kërkesat e pakuptimta sepse ne këtë mënyrë nuk do e gjeni shpirtin binjak. Neptuni do iu prishe pune me financat. Mos bëni shpenzime pa mbarim sepse buxheti do dobësohet ndjeshëm.

UJORI
Jeta juaj ne çift do jete shume e mbrojtur sot. Do jepni shume dashuri dhe marrëdhënia ne çift ka për te qene me e ngrohte se asnjëherë me pare. Beqaret do jene te paduruar dhe do hedhin hapa te pamenduara mire. Disave do ju dale për mire, por disave jo. Ne planin financiar, optimizmi do ju shoqërojë përherë dhe nuk kane për te ndodhur surpriza te këqija.

PESHQIT
Rutina e jetës ne çift do jete me e vështirë se kurrë për t’u duruar dhe do e keni te vështirë edhe te dialogoni me partnerin. Beni sa te mundni qe te ndryshoni ambientin. Beqaret edhe pse do kenë një takim te bukur dhe qe mund t’ua ndryshoje jetën nuk do duan te krijojnë një lidhje. Ne pune, projektet qe do filloni do jene te kënaqshme dhe do e përmirësojnë mjaft buxhetin.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar