Debate në KQZ/ Sekretari ligjor i PD, Kaso: BD të ndryshojë logon, krijon konfuzion, Topollaj: Kërkesë e palogjikshme por e kryem që procesi të vazhdojë

Logoja e PD dhe BD

Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Ivi Kaso, në mbledhjen e KQZ-së për konfigurimin e fletës së votimit, ka shprehur shqetësimin për logon e Bindjes Demokratike, duke thënë se është e ngjashme me atë të PD-së dhe se do të krijojë konfuzion tek votuesit.

Logoja e cila përfaqëson Bindjen Demokratike përdoret prej dy vitesh, dhe pavarësisht se na ndajnë vetëm 24 ditë nga zgjedhjet parlamentarë më 25 prill, PD kërkon që logoja të ndryshojë.

Përfaqësuesi i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj tha se ndryshimi tashmë është bërë dhe se do të dërgohet logoja e re.

“E konsideroj të mbyllur pjesën e stilizimit të logos. Ne me kënaqësi e kemi ndryshuar logon, në kohë rekord, dhe me qëllim që fleta e votimit të miratohet, të bëhet sa më shpejt dhe të vazhdojë procesi”, tha Topollaj.

Ai shtoi së megjithëse kjo kërkesë e Partisë Demokratike është e palogjikshme pasi harku kohor është shumë i shkurtër, ndryshimi është bërë për të mos sjellë vonesë të procesit.

Sipas shpjegimit të tij bëhet fjalë për një ndryshim të vogël, ku poshtë është shtuar “Bindja Demokratike”.


Lajmi kryesor:

Debatet për fletën e votimit më 25 prill, mblidhet KQZ! Diskutohet propozimi i Celibashit dhe variantet e tjera


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE kritikon Metën: Presidenti bëri fushatë kundër partisë në pushtet, gjuha e përdorur ishte konfrontuese