Debati në PD, 2 prilli përplas
Bashën me Topallin për protestat

Debati në PD, 2 prilli përplas<br />Bashën me Topallin për protestat
TIRANË - Lulzim Basha dhe Jozefina Topalli nuk e gjejnë gjuhën e përbashkët as për ngjarje, të cilat tashmë i takojnë historisë. Ceremonia përkujtimore me rastin e 25-vjetorit të ngjarjeve të 2 Prillit ka rindezur rivalitetin mes kryetarit të opozitës, Lulzim Basha dhe ish-kryeparlamentares, Jozefina Topalli.

Fillimisht, Basha ka shmangur zonjën Topalli nga organizimi dhe protokolli i ceremonisë, ndonëse Topalli është deputete që përfaqëson Qarkun e Shkodrës. Topalli është mbajtur larg nga organizimi dhe detajet e homazheve. Gjithsesi, burime nga PD e Shkodrës thanë se Topalli ka qëndruar vetë indiferente, për shkak të qëndrimit ndryshe që ndan për drejtimin e partisë.

Përplasja
Përpos spostimeve, mësohet se ka pasur edhe një përplasje Topalli-Berisha sa i takon natyrës së organizimit. Zonja Topalli ka qenë e mendimit dhe ka propozuar që të kishte një protestë të fuqishme në 2 Prill, duke iu kundërvënë kësisoj axhendës së Bashës.

 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Vajzat arbitre: ”Të arbitrosh ndeshjet e meshkujve? Ja çfarë na bën përshtypje…”

Vajzat arbitre: ”Të arbitrosh ndeshjet e meshkujve? Ja çfarë na bën përshtypje…”