Dëbora dhe i ftohti i acartë pushton
Europën Qendrore dhe Lindore/VD

Dëbora dhe i ftohti i acartë pushton<br />Europën Qendrore dhe Lindore/VD
Stuhitë e dëborës dhe erërat e forta kanë pushtuar  Europën Qendrore dhe Lindore duke krijuar kaos në shumë qytete.

Më shumë vështirësi janë krijuar në transport dhe në furnzimin me energji elektrike ku zonat më problematike janë rregjsitruar në Republikën Ceke, në Poloni.

Në Hungari, ulja e ndjeshme e temperaturave ka çuar në ngrirjen e lumit Tsza.

Sipas metereologëve, gati gjysmë metri deborë ka mbuluar zonat pranë maleve në Poloni. 

Sipas parashikimeve i ftohti i acartë do të vijojë gjatë të gjithë fundjavës.

Që prej ditës së mërkurë fronti polar iu afrua kontinentit të vjetër duke sjellë mnjë ulje drastike të temperatutës duke shënuar edhe në disa vende europiane -40.

Redaksia Online
e.m/Shqiptarja.com

 

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar

Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar