Defekt në rrjetin elektrik, digjet shtëpia e të moshuarit në Mat, 81-vjeçari përfundon në spital! Zjarri ‘përfshin’ edhe një tjetër banesë në Mat

Foto ilustruese

Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në fshatin Vinjoll, Mat, ku si pasojë e flakëve është djegur shtëpia e një 80-vjeçari, i cili mbeti dhe i lënduar nga incidenti.

I moshuari, i cili është identifikuar si M.Z është dërguar në spitalin e Burrelit, për trajtimin e nevojshëm, por fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Si pasojë e flakëve zjarr ka marrë edhe banesa e Z.Z 81 vjeç, e cila ndodhej pranë asaj të M.Z

Nga veprimet e kryera nga grupi hetimor dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë të defekteve në rrjetin elektrik. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për vlerësim.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po dështon zgjedhja e Presidentit me konsensus?×

Lajmi i fundit

John

Vidhnin automjete në Tiranë më anë të çelësave të klonuara, arrestohen 3 të rinj, në kërkim 2 të tjerë