Deklarata e Lu,  Manja: 'Peshqit’
e mëdhenj nuk kapen me fushata

Deklarata e Lu,  Manja: 'Peshqit’<br />e mëdhenj nuk kapen me fushata<br /><br>
Kryetari i Komisionit të Ligjeve në Kuvendin e Shqipërisë, Ulsi Manja i pyetur për deklaratën e ambasadorit të SHBA, Donald Lu për arrestimin e ‘peshqve’ të mëdhenj deklaroi se një gjë e tillë nuk bëhet me fushata.

Shumica ka krijuar infrastrukturën për të luftuar krimin. Prokuroria dhe policia, e agjenci të tjera janë përgjegjëse. Ne e kemi dhënë vullnetin tonë. Rezultate do të ketë patjetër. Por nuk kapen ‘peshqit’ e mëdhenj dhe të vegjël me fushata, por do të ketë edhe rezultate konkrete.

Nuk besoj që do të vonojnë rezultatet. Institucionet e KLGJ dhe KLP të ngrihen sa më shpejt që të ngrihet SPAK
” deklaroi ai në ERTV.

d.b/shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës

Shkatërrohet grupi kriminal në Greqi, në pranga edhe policja që spiunonte operacionet te kreu i bandës