Delegacion shqiptar në Washington për zgjedhjet e 8 nëntorit, priten nga zyrtarë të lartë

Delegacion shqiptar në Washington për zgjedhjet e 8 nëntorit, priten nga zyrtarë të lartë

Delegacioni shqiptar në takim me Douglas Jones

Anëtarët e delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së ndodhen në Washington DC në kuadër të misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve të 8 Nëntorit. Delegacioni i cili përbëhet nga Damian Gjiknuri, Ermonela Felaj dhe Fatmir Mediu u pritën nga  ndihmës Zv. Sekretari I Shtetit Douglas Jones dhe kordinatorja speciale për monitorimin e zgjedhjeve për OSBE-në Margareta Cederfelt.

Në një postim në rrjete sociale, numri dy i socialistëve shkruan se këto zgjedhje në SHBA zhvillohen në një mjedis të polarizuar politik për shkak të efektit të inflacionit dhe pasojave të tjera që kanë ardhur pas zhvillimeve ndërkombëtara siç është lufta në Ukrainë.

“Kënaqësi të jem në Ëashington DC në kuadër të misionit të vëzhgimit të zgjedhjeve të 8 Nentorit. Bashkë me Ermonelën dhe Fatmirin, në cilësinë e anëtarëve të delegacionit shqiptar në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së morëm pjesë në një takim informues nga ndihmës Zv.Sekretari I Shtetit Douglas Jones dhe kordinatorja speciale për monitorimin e zgjedhjeve për OSBE-në Margareta Cederfelt. Këto zgjedhje në SHBA zhvillohen në një mjedis të polarizuar politik për shkak të efektit të inflacionit dhe pasojave të tjera që kanë ardhur pas zhvillimeve ndërkombëtare siç është lufta në Ukrainë; ato kombëtare, kryesisht ekonomia,  çmimet, dhuna, migracioni, ngrohja globale etj. Pritet të jetë një betejë e fortë për kontrollin e Dhomës së Përfaqësimit dhe Senatit Amerikan”, nënvizon Gjiknuri.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Uran Marku: 05/11/2022 21:38

  Fatmir Mediu , fytyra me e peshtire ne politikn shqiptere ....perfiton nga rasti se nese denohet ai mer me vete si ortek gjithe familjen Berisha .....dhe zagaret e drejtesise shqiptare nuk duan te denojne Sali Berishen per nje arsye ose nje tjetren dhe e lene kete qelbesire te lire dhe te te perfaqesoj dhe te bredhi gjithe andej neper USA dhe EU ....imagjinoni se kush na perfaqeson ne Shtetet e Bashkuara , Mediu ......

  Përgjigju
 • zullapi: 05/11/2022 21:32

  Dmth Fatmir Mediu na perfaqeson ne delegacion ??? Me cdetyre ?? Ke perfaqeson ?? Sa poshte duhet te biesh ta kuptosh qe Mediu duhet te ishte me kohe brenda dhe shkon ne Shtetet e Bashkuara ne delegacion ???? Dhe duhet te besojme qe jeni te ndryshem nga njeri tjetri ?? Jeni te gjithe njesoj dhe jeni llumi i politikes shqiptare ....beni sikur zieni ti hidhni hi syve shqiptarit ....kot nuk thone , korbi korbit nuk ja nxjere syte kurre ....

  Përgjigju
 • O tej: 05/11/2022 19:01

  Mire Gerdeci po non grata ku eshte?

  Përgjigju
 • Refiku: 05/11/2022 18:50

  Fatmir mediu fytyra e vrasieve ne gerdec del dhe perfaqeson popullin tone. O njerez. Peshtyheni kete njeri kudo qe e shikoni dhe injoroni cdo dalje te ketij mostre qe nuk gjen rast pa shfrytezuar per te dale si amerikan. Njeri pa parti dhe eshte deputet.. cdo gazetar kete duhet ta injoroj dhe jo ta promovoj.. ...vemje!!!

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 05/11/2022 18:48

  Delegacioni i këllirës shqiptare,sa turp kombetar.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska

Sherr mes policëve në Tiranë, nisin hetimet për 2 efektivët, Rigers Iljazi dhe Vladimir Laska