Delfinët mahnitin turistët në ishullin e Sazanit, u dhurojnë spektakël teksa i shoqërojnë gjatë udhëtimit (VIDEO)

Një familje delfinësh u ka dhuruar një përformancë unike një grupi turistësh në ishullin e Sazanit.

Ata i shoqëruan për pak kohë turistët që udhëtonin me një gomone ndërsa delfinët lundronin njëkohësisht me ta.

Pasagjerët ne varkë mes tyre dhe të huaj suprizohen nga kërcimet e tyre teksa dëgjohen ne videot edhe fjalët që ata shprehin duke u ndier te mahnitur nga bukuria e tyre.

Delfinët janë karakteristikë për këtë stine ne detin e Vlorës dhe shpeshherë bëhen pjesa më e bukur e  guidës falë show-t që dhurojnë.

E.K/Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Evropa “rrezikon varësinë” nga bateritë kineze në mungesë të energjisë ruse

Evropa “rrezikon varësinë” nga bateritë kineze në mungesë të energjisë ruse