Demokratët ‘shpërthejnë’ ndaj Bashës: Jep dorëheqjen se nuk je për këtë punë, mos e mendo dy herë! Na turpërove (FOTO)

Kreu i PD-së Lulzim Basha

Teksa kanë mbetur pak qendra votimi për t’u numëruar dhe Partia Socialiste e ka siguruar fitoren, demokratët e zhgënjyer në “kërkim të fajtorit” për humbjen, i janë drejtuar me komente në rrjete sociale kreut të PD, Lulzim Basha.

Të zhgënjyer qytetarët “shpërthejnë” ndaj Bashës, duke i kërkuar të japi dorëheqjen menjëherë.

“Ik hiq dorë se na turpërove, s’ke për ta marrë kurrë ti këtë vend”, shkruan një qytetar.

“Jep dorëheqjen se nuk je për këtë punë, mos e mendo dy herë”, shkruan një tjetër.

“Më mirë fshiu diku e mos u prononco se vetëm bëhesh qesharak! I turpërove njerëzit e partisë tende”, shprehet një qytetar.

Teksa mbushen më shumë se 24 orë nga reagimi i fundit i Bashës, në Facebook demokratët e zhgënjyer kanë arritur disa mijëra.

J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?

Komento

Komente

 • Iris: 28/04/2021 03:29

  Mendoj qe Basha kesaj rradhe beri nje fushate te mire,aq me teper qe morri dhe te huaj qe e mesuan si te beje fushate.Per fat te keq, ndihma e tyre shkonte deri ketu.Humbja e PD u shkaktua me shume nga figurat qe i qendronin mbrapa,ose i benin hije Bashes,si dhe nga disa zgjedhje emrash te gabuar nga ana e tij,si dhe nga disa kauza te gabuara qe perkrahen.Po keshtu dhe nderhyrja e presidentit direkt dhe Berishes indirekt,ndikuan negativisht.PD duhet te reformohet nga brenda,por te qenit ose jo ne krye te PD i Bashes, nuk ka ndonje impakt te madh,sepse problemet ne ate parti jane shume me te thella.Kush garanton se edhe ai qe mund te zere vendin e tij,nuk ka per te ndjekur te njejten vije,te beje te njejtat gabime ??

  Përgjigju
 • Te gjithe horrat ne litar!: 27/04/2021 21:21

  Ky eshte nje super idiot e gomar qe se ka shokun. Habitemi se si akoma i shkojne mbrapa???!!!.... Me sa duket ka shume teveqela e truthare ne Shqiperi. Po edhe dihet se ato i bashkon bashkepunimi ne korrupsion, hajduteri, dallavere e intriga. Jane bashkefajtore e prandaj rrine bashkuar. Po ishalla do te rrine bashkuar edhe ne hapsane e para Gjyqit te Popullit!

  Përgjigju
 • Per report tv: 27/04/2021 17:26

  Yyu

  Përgjigju
 • Jeton: 27/04/2021 16:02

  Jep dorheqjen sje per ket pun shporru na fliqe

  Përgjigju
 • O tej: 27/04/2021 13:56

  Lulushi te shkoje te beje cicin ne Hollande.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Polemika pafund për derbin Juventus-Inter, Del Piero: Vetëm arbitri mund ta shpjegojë penalltinë e Cuadrado-s