Dënimi nuk përfundon vetëm me Juventusin, hapet hetim i gjerë në Itali, rrezikojnë disa klube të Serie A

Dënimi nuk përfundon vetëm me Juventusin, hapet hetim i gjerë në Itali, rrezikojnë disa klube të Serie A

Ish drejtuesit e klubit të Juventusit

Dënimi i rëndë që Gjykata e Apelit të Federatës italiane vendosi ndaj Juventusit, duket se nuk do të përfundojë me kaq. Hetimi mund të zgjerohet edhe drejt skuadrave si Roma dhe Milan me të cilat Juventus ka kryer shkëmbime lojtatrës, konkretisht, Milani për shkëmbimin Caldara-Bonucci dhe Roma për Pellegrini-Spinazzola.

Miloan dhe Roma do të jenë pjesë e një linje të dytë të hetimeve që janë hapur. Gjithashtu janë zbuluar edhe skuadra të tjera, si Sassuolo, Atalanta dhe Udinese, të cilat bënin biznes me ‘Zonjën e Vjetër’.

Ka klube të tjera të Serisë A që mund të hetohen për çështjen e fitimeve të supozuara fiktive kapitale. Rrethi i skuadrave që rrezikojnë të përfshihen në gjyqin e dytë sportiv për fitimet kapitale fiktive është shumë më i gjerë dhe ka të bëjë si me ekipet italiane ashtu edhe ato të huaja.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët

Euro 2024/ Zhgënjen Kosova përballë skuadrës modeste, Zvicra me pikë të plota, Skocia ‘gjunjëzon’ spanjollët