Denoncimi i kandidatit të PD, Andrea Mano: Socialistët po bëjnë punësime elektorale në qark

Përmes një deklarate për mediat, kandidati i Partisë Demokratike në Qarkun e Korçës Andrea Mano denoncon se sipas tij nga ana e mazhorancës janë duke u bërë shumë punësime në institucionet shtetërore me qëllim për të manipuluar procesin zgjedhor

"Janë disa institucione publike, si bashkia e Korçës, Ujësjellësi apo INSTAT, të cilët gjatë dy muajve të fundit kanë punësuar dhjetëra presona me kontrata të përkohshme", ka thënë Andrea Mano, i cili apelon institucionet të respektojnë ligjin zgjedhor.

Ai tha se do të ketë ndëshkim për çdo individ të veshur me pushtet, që në panik nga fitorja e sigurt e alternativës së PD, po ndërhyn për të prishur dhe cenuar standardet demokratike të zgjedhjeve.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Opinionisti Meçaj: Basha dhe Berisha janë të dy anti-Amerikanë