Deputeti demokrat denoncon dhe ironizon qeverinë: Tre ditë pa ujë në Lushnje! Nesër del shampo për morrat, të na rrojë partia  

Deputeti demokrat denoncon dhe ironizon qeverinë: Tre ditë pa ujë në Lushnje! Nesër del shampo për morrat, të na rrojë partia  

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi ka denoncuar se në qytetin e Lushnjës ka 3 ditë që nuk ka ujë. Përmes një postimi në facebook, Korreshi ironizon qeverinë se punon pa u lodhur duke i kthyer qytetarët në kohën kur i mbushnin kovat me ujë.

“U bë pika e ujit sikur të ishte shampanje! I kishin harruar njerëzit kovat e ujit si ngjiteshin deri ne kat te 6. Por Partia nuk fle ju kthen pas në kohë. Sa ditë u bënë pa ujë? Dini gjë? Guxoni të mos e paguani një muaj faturën e ujit i gjeni xhelatët te dera e shtëpisë, ndërsa kur ke tre dite pa pik uji faji ngelet jetim.

Nesër del shampo për morrat për të tjerat furçe me fije metalike. Krishtlindje të mbara vetëm mos hani shume se s’keni ku shkoni në banjë edhe lokalet i kanë kyçur banjat. Të rrojë Partia”, shkruan Korreshi.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Emigrant: 26/12/2021 14:41

  Ore sajmir te kam cun lagje tani po genjen Lushnja ka 30 qe eshte pa uje E di ti sajmir se te kam cun lagje qe uji erdhi vetem kete vit ne lagjen tone ku ishe zotrote keto vite qe ne skishim uje apo ti kishe uje 24 ore tek vila jote tek insituti sepse ishe drejtor zotrote ne bashki

  Përgjigju
 • Katovica: 26/12/2021 14:12

  Denonconi ne Prokuror I o BURRA KURVASH!! KORRESH, XHINDOL dhe MURRIZ!!! E SHKATERRUAT LUSHNJEN

  Përgjigju
 • Luli: 26/12/2021 12:47

  Shume keq por ne kete Pike duhet te jene dakord te gjithe deputetet e tjere te qytetit te Lushnjes e ta ngrene zerin qe keto probleme mos te egzistojne me se jemi ne viti 2022.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Serbët dhe pjesëtarët e KFOR-it në Leposaviç masin forcën e tyre me tërheqje litari, ja kush fitoi

VIDEO/ Serbët dhe pjesëtarët e KFOR-it në Leposaviç masin forcën e tyre me tërheqje litari, ja kush fitoi