Deri në mesditë do të dominojnë kthjellimet...pasdite shi në pjesën veriore! Moti për ditën e sotme

Deri në mesditë do të dominojnë kthjellimet...pasdite shi në pjesën veriore! Moti për ditën e sotme

Foto ilustruese

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës vendi ynë në pjesën më të madhe do të jetë në dominimin e kthjellimeve. Ndërsa vranësirat e pakta do të shfaqen gjatë mesditës dhe pasdites në zonat malore duke sjellë reshje të izoluara në skajin verior.

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Flamurtari shekullor, vlonjatët zgjedhin trajnerin e ri! Italiani 'zbarkon' sot në Vlorë

Flamurtari shekullor, vlonjatët zgjedhin trajnerin e ri! Italiani 'zbarkon' sot në Vlorë