Detaje të reja nga kapja e emigrantëve në Vjosë/ Trafikantët i shpëtuan policisë, mund të jenë ndihmuar nga autoritetet që morën pjesë në operacion

Detaje të reja dalin në dritë nga ngjarja e emigrantëve sirianë mbrëmjen e djeshme. Teksa nuk ka ende asnjë të arrestuar, burime për Report Tv bëjnë me dije se trafikantët, të cilët dyshohet se janë 2-3 persona, dyshohet se i kanë shpëtuar policisë me ndihmën e autoriteteve të përfshira në këtë operacion.

Për këtë, do të hetohet dhe përfshirja e tyre në këtë ngjarje. Ndërkohë mësohet se gomonia me të cilën udhëtonin emigrantët sirianë është dëmtuar totalisht.

Në telefonat personal të sirianëve janë gjetur fotografi të bëra në kryeqytet dhe nga deklarimet e tyre thuhet se ata kanë ndaluar në autostradë dhe kanë ecur shumë pak në një rrugë të prishur, e më pas kanë dalë në det.


Lajmi kryesor:

50 sirianët e kapur në Vlorë/ 3 trafikantët shqiptarë hidhen nga anija e rojes bregdetare dhe i zhduken autoriteteve! Arrestohet pronari i një hoteli në Tiranë, i strehoi


E.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge