Dhëndri i Berishës fshin komentin për 19 kullat që po hetohen nga SPAK, bllokon të vërtetat dhe mendimet ndryshe nga linja e Familjes non grata

Dhëndri i Berishës fshin komentin për 19 kullat që po hetohen nga SPAK, bllokon të vërtetat dhe mendimet ndryshe nga linja e Familjes non grata

Jamarbër Malltezi

TIRANË- Një koment i gazetarit Adriatik Doçi, me disa të vërteta të njohura brenda që po hetohen nga SPAK, ka nervozuar dhëndrin e Sali Berishës, Abi Malltezin, i cili duket se ka alergji nga mendimet ndryshe nga linja e Familjes së shpallur non grata nga SHBA. Abi Malltezi, i njohur si 'mjedisori' me 19 kulla në Tiranë, dhe gazetari Doçi u përplasën dje virtualisht për gjelbërimin në Tiranë.

Fillimisht, Malltezi publikoi një foto të Tiranës me pallate (jo të vetat, por të tjerëve), ku qahej për pemët që mungojnë. Në profilin e tij ka komentuar gazetari Adriatik Doçi, i cili në mënyrë i ronike i ka thënë: “Mos e ke fjalën për Veliajn që të dha leje ty për dy kullat e fundit apo për Bashën që të dha leje për 17 kullat e para?!”, duke iu referuar 19 kullave tek ish Klubi Partizani në Tiranë, kur Abi është pronar me 35-50 %.

Pas komentit ka ardhur edhe reagimi i dhëndrit të Berishës, i cili në mungesë të një përgjigje mbi faktin që se si një pronar i 19 kullave në Tiranë qan për pemët në rrjete sociale dhe studio televizive, ka kaluar në sulme personale dhe familjare, një strategji kjo e aplikuar nga vjehrri i tij prej 3 dekadash.

Ndërkaq, gazetari Doçi i ka kujtuar edhe njëherë se kishte marrë leje për 19 kulla në Tiranë si dhe falsitetin e kartës anti-komuniste, pasi vjehrri i tij Sali Berisha ka qenë një nga njerëzit e besuar të familjes së diktatorit Enver Hoxha, siç edhe e dëshmojnë fotot pranë oxhakut të Nexhmies dhe në varkë me familjen e diktatorit.

Kaq ka mjaftuar që dhëndri i Berishës të fshijë komentin, tregues ky i mentalitetit komunist të vjehrrit. Nga njëra anë dhëndri i Berishës flet për demokraci që në thelb ka pluralizimin e mendimit dhe opinionit ndryshe, ndërsa nga ana tjetët refuzon çdo fakt që nuk është në linjën e Familjes.

Komentet  që Abi Malltezi i ka fshirë

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri