Dhunë në familje e thyerje e arrestit të shtëpisë, 6 të arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë

Dhunë në familje e thyerje e arrestit të shtëpisë, 6 të arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë

Foto ilustruese

Gjashtë persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale, kanë rënë në prangat e policisë në Tiranë. Policia njofton se në fshatin Tujan ka rënë në pranga shtetasi F. Q, 36 vjeç dhe janë shpallur në kërkim shtetasit B. Q dhe B. Q, pasi, për motive të dobëta, kanë goditur me grusht e shtetasin G. H.

Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 u bë ndalimi i shtetasit F. B, 33 vjeç, për “dhunë në familje”.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit I. Z, 40 vjeç, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. M, 24 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj kunatit të tij.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

V. D, 64 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse;

A. D, 41 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Lufta/ SHBA, paketë e re ndihme prej 2.6 miliardë dollarësh për Kievin! Zelensky: Lideri kinez po heziton, pres përgjigje për bisedimet me të

Lufta/ SHBA, paketë e re ndihme prej 2.6 miliardë dollarësh për Kievin! Zelensky: Lideri kinez po heziton, pres përgjigje për bisedimet me të