Dhunë në familje, prangosen 2 persona në Elbasan, njëri prej tyre i shpallur në kërkim

Dhunë në familje, prangosen 2 persona në Elbasan, njëri prej tyre i shpallur në kërkim

Policia e Elbasanit

2 persona janë vënë në pranga nga policia e Elbasanit për dhunë në familje. I pari një 37-vjeçar i cili akuzohet se ka dhunuar bashkëshorten. Ndërsa i dytë është Adem Shabani, i dënuar nga gjykata me 6 muaj burg me të njëjtën akuzë.

"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin D. U., 37 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes të tij. Po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan u bë ndalimi i shtetasit në kërkim Adem Shabani, banues në Elbasan, të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan e ka dënuar me 6 muaj burg për veprën penale "Dhuna në familje”.  Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme", thuhet në njoftim.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia

Komisioni i Disiplinës jep vendimin, nis hetimi për dhunën në futbollin e femrave gjatë ndeshjes Tirana-Vllaznia