Dhunë policit, arrestohet 47-vjeçari në Fier! Në Mallakastër një 49-vjeçar shkeli masën ‘arrest shtëpie’ dhe prangoset në lokal

Dhunë policit, arrestohet 47-vjeçari në Fier! Në Mallakastër një 49-vjeçar shkeli masën ‘arrest shtëpie’ dhe prangoset në lokal

Policia Fier

Një 47-vjeçar është vënë në pranga në qytetin e Fierit, pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë ndaj një punonjësi policie. A. D., banues në Fier, nuk i është bindur uniformave blu gjatë një kontrolli dhe i ka kundërshtuar me forcë.

“Fier/Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin A. D., 47 vjeç, banues në Fier, pasi ka kundërshtuar me dhunë, punonjësit e Policisë, gjatë përmbushjes së një procedure standarde pune”, ka njoftuar policia e Fierit.

Ndërkohë që në Mallakastuar është arrestuar një 39-vjeçar pasi ka shkelur masën e sigurisë ‘arrest shtëpie dhe është kapur në lokal.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër arrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 39 vjeç, banues në Ballsh, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë, në një lokal, ndërkohë që ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi”, për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit”, thuhet në njoftimin e policisë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Nuredin Dumani pjeshkëron me kë i do qejfi’ Salianji përplaset me Ballën: Ligji i ri për 'Policinë' presion për t’i përdorur për zgjedhjet

‘Nuredin Dumani pjeshkëron me kë i do qejfi’ Salianji përplaset me Ballën: Ligji i ri për 'Policinë' presion për t’i përdorur për zgjedhjet