Dibër/ Flakët përfshijnë tokën bujqësore në njësinë Fushë-Bulqizë, zjarrfikësit shpëtojnë banesën nga zjarri (FOTO+VIDEO)

DIBËR - Njê vatër zjarri në njësinë Fushë-Bulqizë në fshatin Dragua ka përfshirë disa hektarë tokë bujqësore dhe ferra.

Fillimisht një banesë aty pranë është rrezikuar nga zjarri masiv, por falë ndërhyrjes në tokë forcat zjarrfikëse kanë kufizuar përhapjen e flakëve dhe arritjen e tyre te banesa.

Ende nuk është i qartë shkaku i këtij zjarri, por policia ka nisur hetimet për rastin.

Lajmi në përditësim...

K.M/N.Xh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta