Digjen pisha e shkurre, vijon zjarri në kodrat e Cakranit në Fier

Digjen pisha e shkurre, vijon zjarri në kodrat e Cakranit në Fier

Vijon prej ditës së djeshme zjarri në zonën kodrinore të Cakranit në Fier. Këtë të hënë janë riaktivizuar disa vatra zjarri.

Forcat zjarrfikëse  të Fierit ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë intensivisht për shuarjen e flakëve duke punuar edhe me mjete rrethanore.

Zjarri që ka nisur pasditen e së dielës në këtë zonë ka shkaktuar dëme të konsiderueshme. Deri në këto momente janë djegur rreth 20 ha sipërfaqe me pisha dhe shkurre. Flakët aktualisht janë vendosur nën kontroll.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër

Po transportonte emigrantë të paligjshëm kundrejt parave, arrestohet 42-vjeçari në Gjirokastër