Digjet 'Range Roveri' i kryebashkiakut të Vlorës/ Leli për Report Tv: Kam vëllanë sëmurë, s'më intereson çfarë ka ndodhur (VIDEO)

VLORË- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm ku makina tip 'Range Rover' që përdorej nga kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli është shkrumbuar nga flakët. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04:26 të mëngjesit në lagjen 'Lef Sallata' dhe si pasojë e flakëve nga zjarri është përfshirë edhe një automjet tjetër që ka qenë afër tip 'ford' në pronësi të B.A. Vetë Leli është shprehur për Report Tv se po përballet me një problem serioz familjar dhe se kjo ngjarje nuk i intereson.

“Po më vdes vëllai. Është në gjendje të rëndë. Nuk më intereson se çfarë ka ndodhur”, deklaron Leli

'Range Roveri' në pronësi të bashkisë por që përdorej nga kryebashkiaku Leli, ishte parkuar pranë pallatit ku banonte shoferi i Dritan Lelit, E.T. Si pasojë e flakëve të dy automjetet janë shkrumbuar plotësisht. Burime për Report Tv, bëjnë me dije se të dy makinat janë lëvizur nga vendi i ngjarjes dhe ajo çka ka mbetur pas janë vetëm mbetjet e blozës dhe një gomë rezervë.

Ndërkohë policia ka ngritur një grup hetimor për të zbardhur të plotë këtë ngjarje dhe rrethanat e zjarrit.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 08:30
Djegia e makinës së Dritan Lelit/ Banorët: Shoferi jetonte në pallatin tjetër, këtu parkonte djali im.. (VIDEO)

Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili ka raportuar nga vendi i ngjarjes ku u dogj makina e kryetarit të Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli duke thënë se 'Range Roveri' ka qene i parkuar pranë banesës
së shoferi të Lelit. 

Ndërkohë disa banorë të pallatit ku ishte parkuar makina e djegur kanë dëshmuar se kanë parë të gjithë ngjarjen por nuk kanë parë persona të dyshimtë. Një banorë ka thënë se shoferi i kryebashkiakut jetonte në një pallat tjetër dhe jo tek pallati ku kishte parkuar makinën. Më pas banori tregon se vendi ku shoferi i Lelit kishte lënë makinën ishte vendi ky i biri parkonte makinën e tij dhe fillimisht kishte menduar se ishte djegur makina e djalit. 

"Si nuk e pamë ngjarjen, kur dola nga shpia flakë makina, flaka në majë. 4:30 ka qenë ora. Ktu ska ndodhur gjë më parë është qetësi e madhe s'kemi ngacmuar njeri e s'na kanë ngacmuar, as në 97 s'na kanë ngacmuar. Aty është vendi ku le djali makinën, mendova se është makina e djalit tim. Kur dal ishte flaka në majë. Zhurmë nuk dëgjuam, ndriçim ka. Unë iki herët në punë në orën 3. Edhe po u dogj drita unë do të ndërroj, është dritë. Ktu rri shoferi po rri të pallati tjetër." ka thënë një banorë i pallatit.

Ora 08:46
Digjet gjatë natës 'Range Roveri' i kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli (FOTO)

Vendi ku ishte parkuar makina kur u dogj

1 / 8

Nje nga gomat e makines

2 / 8

Targa e makines

3 / 8

Pallati para te cilit ishte parkuar makina

4 / 8

Vendi ku ishte parkuar makina kur u dogj

5 / 8

Vendi ku ishte parkuar makina kur u dogj

6 / 8

Vendi ku ishte parkuar makina kur u dogj

7 / 8

Goma e makines

8 / 8
//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ariu: 10/10/2019 19:53

  Tani ta marim vesh u dogj motra e fredit apo kush u dogj??

  Përgjigju
 • Beni: 10/10/2019 16:10

  Po shihja keto komentet se mos thuhej ndonje gje per ngjarjen dhe te gjithe qe meren me mamin dhe motren e fredit! Tani qe e meriton pak ti Fredi me then te drejten, e meriton.

  Përgjigju
 • Fatmiri: 10/10/2019 11:36

  Hiq mos u tremb dritan leli ,,,jane ata legenat e bregut te detit qe duan shemtimin e plazhit..... ..

  Përgjigju
 • Fredi: 10/10/2019 08:24

  Që me mjes Vlorë! Vlorë e zeza gabelëri Vlorë! Çdo ditë vlonjatët xhuxhët përmbi tela kapin faqet e para të gazetave. Nuk ka ditë që Vlora të mos pjellë i lajm të keq! Nuk u bonte asnji padrejtësi Polibi, kronikani i hershëm romak që i quante vlonjatët kusarë.

  Përgjigju
  • Vlora: 10/10/2019 13:19

   Eee fredi ke shum te drejt per vlonjatet po ke mundesi beji te fala motres nga xhuxhi vlores mmmm do kenaqet shum kur tja thuash .. kujtoja pak edhe ate naten e plazhit eh cte them o fredi jan momente qe nuk harrohen dot..eh e pres prap ket behar dite me tebukura do vijn po ket radh te marri edhe mamin mos te vij vetem ..

  • Bravo Antifred: 10/10/2019 10:47

   Hahahhhhhebukur ajo e fundit

  • Prifterinjte Lazaratas: 10/10/2019 09:53

   Ore pse ua paska fajin Fredi ju vlonjateve? Pastaj gazetat opsionin e të komentuarit perse e kane? Mir u thote, behuni njerëz të rregullt qe te mos komentoje askush per ju. Jeni bere gaz i botes.

  • Antifred: 10/10/2019 09:44

   Vrasje në Shqipëri ka kudo, në Kavajë vrau tjetri se nuk pranonte dot që e la dashnorja. Deti i kripur është kudo. Por me sa duket ty kjo kripa e Vlorës ta ka kripur bythën e të djeg akoma.

  • Fredi: 10/10/2019 09:17

   Antifred, bëjuni të mbarë qe te mos prodhoni asnjë lajm të keq qe te mos komentoje askush. Punoni me djersë, paguani taksat, silluni mirë dhe kryesisht shkollohuni. Ngelët më injorantët e vendit!

  • Antifred: 10/10/2019 09:02

   Diku te ka ngecur sharra në gozhdë me ndonjë vlonjat ty vlla, se s'le lajm nga Vlora pa komentuar e pa ofenduar vlonjatët. Urrejtja dhe inati të dëmtojnë mëlçinë dëgjo mua.

  • Frëndi: 10/10/2019 08:50

   Ske faj, te ka ngelur traum sjellja e ndonje vlonjati ndaj ndonje te aferme tende

 • Tani: 10/10/2019 07:50

  Te mos aludojme kot , por ata qe ju prishen pronat pa leje ne orikum e radhime , ca nuk than para 1 jave per lelin ,

  Përgjigju
  • Vlora: 10/10/2019 15:33

   Fredi eshte kokrra e legenit..po ik fredi se ti lapanjos je.. pederast

 • Sondazhi i ditës:

  Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rruga e Arbrit dhe ura më të lartë në Ballkan hapet në 29 nëntor! Ministrja: Mjetet të ecin me kujdes