Digjet kabina elektrike, qyteti i Gjirokastrës pa energji elektrike prej 40 minutash

Digjet kabina elektrike, qyteti i Gjirokastrës pa energji elektrike prej 40 minutash

GJIROKASTËR- Qyteti i Gjirokastrës prej 40 minutash ka mbetur në errësirë. Mësohet se kabina elektrike është djegur dhe për pasojë rreth 80% e konsumatorëve në Gjirokastër kanë mbetur pa energji elektrike.

Dyshohet se mbingarkesa në rrjet ka sjellë edhe djegien e kabinës elektrike. OSHEE ka ndërhyrë menjëherë dhe po punojnë për rregullimin e kabinës elektrike në mënyrë që t’iu kthehet energjia elektrike qytetarëve.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para

Zgjedhjet e përgjithshme, mbyllen qendrat e votimit në Itali! Ja kur mësohen rezultat e para