Digjet një apartament në Vlorë, humb jetën një 55-vjeçar (VIDEO)

Një 55-vjeçar ka humbur jetën në Vlorë për shkak se apartamenti ku ai jetonte u përfshi nga flakët.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 6:20 në lagjen 'Rilindja', ndërsa 55-vjeçari i identifikuar si Gjergji Beqiri jetonte i vetëm dhe vuante nga probleme të shëndetit mendor. Dyshohet se ka qenë ngrohësja me energji elektrike e cila ka bërë shkëndijë dhe më pas ka marrë flakë batanija me të cilën ishte mbuluar 55-vjeçari, i cili u asfiksua nga tymi. 

Sikurse mund të shihet edhe nga pamjet, flakët kanë shkrumbuar çdo gjë në apartament.

"Ai ishte i sëmurë, i vetmuar. Jetonte këtu me qira prej vitesh, interesohej vëllai ii tij për të. Nga ora 6:15 më thotë nusja po del tym nga shtëpia e Gjergjit, lajmërova të vëllanë, pastaj erdhi ambulanca dhe policia. Nuk u futëm dot në banesë, kishte shumë zjarr dhe tym", u shpreh një banorë i pallatit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen  dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Paska diçka tjetër më keq se video e Gjicit: Qënka Berisha!

Paska diçka tjetër më keq se video e Gjicit: Qënka Berisha!