Breshëri kallashnikovi biznesit në Fier, autorët djegin 'BMW'-në me targa false, gjendet arma (VIDEO)

FIER-Një subjekt tregtar që merret me pjesë këmbimi të makinave në afërsi të vendit të quajtur "Kryqëzimi i Parkut" është qëlluar me armë zjarri mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:30 minuta. Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar që po udhëtonin me një mjet tip "BMW" hapën zjarr drejt biznesit dhe më pas u larguan me shpejtësi duke i vendosur flakën makinës në lagjen "Afrim i Ri"

Makina tip "BMW" pas verifikimeve ka rezultuar se targën e ka pasur false, pasi targa "AA 978 MY" i përket një makine tjetër tip 'Renault'. Report Tv siguron  pamjet e makinës që autorët dogjën dhe të servisit që qëlluan me breshëri kallashnikovi. Pas sinjalizimit, në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë dhe shërbimi zjarrfikës për shuarjen e zjarrit, ndërsa brenda makinës është gjetur arma e zjarrit tip automatik kallashnikov.

Është ngritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorëve. Grupi hetimor pritet që të marrë në pyetje pronarin e servist të makinave që u qëllua me armë zjarri për konfliktet e mundshme që mund të ketë pasur.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Sondazhi ‘Piepoli’ në Report Tv, projeksioni: 51% e shqiptarëve janë dakord që të aplikohet amnistia fiskale

Sondazhi ‘Piepoli’ në Report Tv, projeksioni: 51% e shqiptarëve janë dakord që të aplikohet amnistia fiskale