Digjet një kabinë elektrike në Fier, alarmohen banorët

Digjet një kabinë elektrike në Fier, alarmohen banorët

Një zjarr ka rënë në një kabinë elektrike në lagjen 28 nëntori në Fier. Të alarmuar banorët e zonës dhe bizneset që ushtrojnë aktivitetin e tyre pranë kanë njoftuar zjarrfikësit.  Ndërhyrja e këtyre të fundit ka bërë të mundur fikjen e flakëve.

Mësohet se shkak për këtë situatë është bërë mbingarkesa në rrjet.

Për të evituar dëmet është bërë edhe stakimi i energjisë në të gjithë zonën.  

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

‘Mbërriti një letër…’ gazetarja Odeta Dume rrëfen sekretin e jetës në “N’kohë”...nga familjari i humbur te ‘lufta’ me Aida Shtinon

‘Mbërriti një letër…’ gazetarja Odeta Dume rrëfen sekretin e jetës në “N’kohë”...nga familjari i humbur te ‘lufta’ me Aida Shtinon