Disa të burgosur në burgun e Peqinit 'ngujohen' në qeli, refuzojnë ushqimin dhe ajrosjen

PEQIN- Disa të burgosur në burgun e Peqinit, janë mbyllur në qeli dhe kanë refuzuar marrjen e ushqimeve.

Lajmi konfirmohet nga burime për gazetarin e Report TV, Arsen Rusta.

Mësohet se këta të burgosur prej ditës së djeshme kanë refuzuar orarin e ajrosjes dhe ushqimin, me argumentin se kanë pakënaqësi me shërbimet e ofruara nga administrata. 

Burime nga brenda burgut, bëjnë me dije se refuzimi ka ardhur edhe si pasojë e mungesës së takimeve me familjarët e tyre si pasojë e situatës me Covid-19.

Nuk dihet se për cilët të burgosur bëhet fjalë, pasi duhet të theksuar se burgu i Peqinit është një burg i sigurisë së lartë, e ndërsa nuk është hera e parë që të dënuarit në këtë institucion kanë bërë grevë urie. 

B.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

Furgoni përplaset me 'Benz'-in në aksin Korçë-Pogradec! Plagosen 5 pasagjerët dhe drejtuesi i automjetit