Dita do të jetë interesante, por kujdes me financat! Njihuni me horoskopin për ditën e sotme

DASHI 21. mars - 20. prill

Qetësia do mbizotërojë gjate gjithë kohës ne jetën tuaj ne çift sot dhe do ndiheni mire gjate gjithë kohës. Debatet thuajse do mungojnë tërësisht. Beqaret do jene te fiksuar pas dikujt dhe do bëjnë te pamundurën për ta pasur sa me pranë. Nuk do jete gjë e thjeshte, por as e pamundur. Buxheti do jete i kënaqshëm dhe mund t’i lejoni vetes ndonjë shpenzim me tepër se zakonisht.

DEMI 21. prill - 21. maj

Dite e mbushur me konflikte te shumta do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Do kërkoni gjera te pamundura nga partneri dhe do e mërzitni pamase njeri-tjetrin. Beqaret do jene gati për te joshur dhe do bëjnë te pamundurën për ta pasur pranë atë qe duan. Ne planin financiar do i keni idetë shume me te qarta dhe pak e nga pak do arrini ta stabilizoni situatën. Ja qe asgjë nuk është e pamundur.

BINJAKET 22. maj - 21. qershor

Venusi, planeti i dashurisë se bashku me Marsin, planetin e dëshirës, do ua zbukurojnë jetën sot. Do bëni gjera te veçanta me partnerin dhe emocionet kane për te qene përherë te forta. Beqaret do jene sharmante dhe do tërheqin vështrimet e te gjithëve. Për ta shume gjera kane për te ndryshuar. Për financat do jete dite e favorshme dhe do ndiheni pafundësisht te qete.

GAFORRJA 22. qershor - 22. korrik

Dite shume interesante ka për te qene kjo për ju çiftet. Do mendoni te bëni diçka ndryshe nga zakonisht ne mënyrë qe te largoni rutinën. Beqaret me mire le te presin edhe disa dite sepse nuk është ende momenti për te hedhur hapa. Do iu dalin mundësi akoma me te mira. Me financat bëni kujdes. Qe gjendja te mbetet e mire edhe me vone shpenzoni vetëm për gjerat e domosdoshme.

LUANI 23. korrik - 22. gusht

Jeta ne çift do jete e bukur sot. Do e dëgjoni me kujdes njeri-tjetrin dhe do bëni te pamundurën qe t’i plotësoni dëshirat reciproke. Planetët do iu ndihmojnë goxha. Beqaret me mire te mos e mbajnë mendjen tek dashuria sepse nuk është ende momenti te hedhin hapa. Ne planin financiar situata do jete e mire dhe te ardhurat do mbrohen gjithë kohës nga planetët.

VIRGJERESHA 23. gusht - 23. shtator

Për ju çiftet, planetët do jene pozicionuar mire. Nuk do keni asgjë për çfarë te ankoheni përkundrazi ne mbrëmje do përjetoni emocione shume me te forta nga sa mendonit. Nëse jeni beqare, planetët do iu bëjnë joshës dhe te afte për te tërhequr pas vetes këdo. Me financat duhet te dini si te silleni ne mënyrë qe gjendja te mbetet e kënaqshme edhe ne vijim.

PESHORJA 24. shtator - 23. tetor

Ju te dashuruarit do gjendeni përballë dy zjarresh sot dhe nuk do dini çfarë hapash te hidhni. Plutoni dhe Hëna do krijojnë një klimë të tensionuar, ndërkohë që Venusi do ju shtyjë të kërkoni falje për gabimet dhe ta rregulloni marrëdhënien. Beqaret do kenë vetëm disa takime premtuese. Ne planin financiar është koha te përballeni fort me problemet qe do ju dalin.

AKREPI 24. tetor - 22. nëntor

Dy lëvizje yjore do e privilegjojnë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Edhe ata qe kane pasur debate te forta do ndihen me te qete. Beqaret do jene sensuale dhe do arrijnë te bëjnë për vete disa persona njëherësh. Për te hedhur hapa me tek është me mire te presin edhe disa dite. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi. Menaxhimi i mire i kohëve te fundit do beje qe situata te jete e stabilizuar.

SHIGJETARI 23. nëntor - 21. dhjetor

Atmosfera ne çift do nxehet tej mase gjate kësaj dite. Do keni edhe debate te forta me partnerin dhe do thoni fjale te gabuara. Disa do mendojnë edhe për një ndarje. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë lloj çmendurie sepse përndryshe do vuajnë pasojat për gjithë jetën. Merkuri nga ana tjetër do ju ndihmoje qe te keni gjendje financiare shume me te mire se me pare.

BRICJAPI 22. dhjetor - 20. janar

Sot do ndizet drita jeshile për juve qe jeni ne një lidhje. Do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do i ndreqni edhe disa gabime qe keni bere me pare. Edhe beqaret, fale pozicionimit te mire te Venusit do kenë një dite me fat. Me shpenzimet mire është te jeni shume me vigjilente sepse përndryshe situata mund te ndërlikohet aq shume saqë do mbeteni me xhepat bosh.

UJORI 21. janar - 19. shkurt

Dite shume e veçante dhe e mbushur me dashuri ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin nuk do ketë aspak tronditje. Beqaret nuk do e kenë pikësynim ndryshimin e statusit dhe ka mundësi te mos iu kushtojnë rëndësinë e duhur ftesave qe do ju bëhen. Buxheti do jete edhe me i mire nëse çdo shpenzim e kryeni me llogari.

PESHQIT 20. shkurt - 20. mars

Ka rrezik qe gjerat te mos shkojnë ashtu si i kishit menduar ju te dashuruarit. Ne disa momente mund te keni edhe debate dhe mosmarrëveshje me partnerin për gjera elementare. Beqaret do dashurohen koke e këmbë me një person qe dikur e kane pasur shok klase. Planetët do e favorizojnë tej mase sektorin e financave prandaj gjendja do vije duke u përmirësuar.

E.L./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të pranojnë institucionet shtetërore ulje të pagave si kontribut për situatën e krijuar nga COVID-19?

Komento