Dita e Çlirimit festohet edhe në Fier, vendosen kurora me lule në obeliskun e Dëshmorëve

 

Festa e Çlirimit është festuar edhe në qytetin e Fierit. Në ceremoninë e zhvilluar në varrezat e Dëshmorëve janë kryer homazhe dhe autoritetet më të larta vendore ku kanë vendosur kurora dhe buqeta me lule në obeliskun kushtuar Dëshmorëve të Fierit.

Në fjalën e tij kryebashkiaku Armando Subashi ka përcjellë mesazhin e urimit për festën e Çlirimit duke vlerësuar sakrificat për liri.


Lajmi kryesor:

78-vjetori i Çlirimit, ‘Gjermani i fundit’ ndan sërish PS-në dhe PD-në! Begaj, Nikolla, Veliaj dhe ambasadorët homazhe te Varrezat e Dëshmorëve


M.Q./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit

21 janari/ Lleshaj në Kontrast: SPAK të mos hetojë ‘ushtarin’ por atë që dha urdhrin! Vangjeli: Këtë javë do ketë surpriza për Mediun nga çështja e Gërdecit