POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ditë e trazuar për beqarët, kujdes me lekët! Zbuloni parashikimin e horoskopit

DASHI
Ju do keni shume vullnet gjate kësaj dite dhe do arrini t’i bëni gjerat me qetësi. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e ngrohte dhe aspak problematike. Beqaret nuk do ju besojnë shume personave qe do i joshin dhe kështu do shmangin zhgënjimet. Dite me te bukura i presin ata. Ne planin financiar do bëni çdo përpjekje për t’i kaluar vështirësitë dhe do ja dilni mbanë.

DEMI
Frenojini paksa pasionet gjate kësaj dite sepse ato mund te jene te dëmshme. Ka rrezik edhe te tundoheni për ta tradhtuar personin qe keni ne krah. Për beqaret planetët do kenë ndikim goxha pozitiv dhe do ju tregojnë rrugën qe duhet te ndjekin për te arritur objektivin. Situata financiare do jete e paqëndrueshme. Merrni masa nëse nuk doni te keni probleme as me vone.

BINJAKET
Nëse keni një lidhje mos e lejoni heshtjen te mbizotërojë sepse keni për te pasur probleme te mëdha. Mundohuni te flisni për çdo gjë me atë qe keni ne krah. Venusi do i bene me sharmante dhe me sensuale beqaret kështu qe ata do e kenë te lehte te krijojnë një lidhje me ke te dëshirojnë. Ne planin financiar gjendja do jete goxha e qëndrueshme dhe nuk do keni probleme.

GAFORRJA
Ne çift do tregoheni shume kërkues dhe strikte me çdo gjë. Nëse e ndrydhni partnerin dhe nuk i lini hapësira te lira, te jeni te bindur qe shume shpejt ai do largohet prej jush. Beqaret do hedhin hapat e para drejt një lidhjeje qe do marre kohen e vet derisa te konkretizohet, por qe do jete jetëgjatë. Në planin financiar situata ka par t’u përmirësuar goxha. Përfitoni sa të mundeni.

LUANI
Marrëdhënia ne çift nuk do jete e keqe sot. Do mundoheni t’i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje te vogla dhe do ndiheni me te qete pas mesdite. Beqaret do jene te logjikshëm dhe nuk do joshin kuturu. Ne këtë mënyrë ata do shmangin edhe zhgënjimet. Ne planin financiar gjerat nuk do jene shume te qeta. Kufizoni shpenzimet përndryshe do vuani pasojat.

VIRGJERESHA
Dite e mbushur me momente te lumtura do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni vërtet shume mire dhe te plotësuar tërësisht. Beqaret do kenë vetëm mundësi për dashuriçka klandestine, asgjë me shume sesa aq. Lidhur me financat duhet thënë se ka për te qene një dite delikate. Mundohuni te mos hidhni hapa te nxituara sepse do mbeteni pa para.

PESHORJA
Mos qëndroni ne heshtje sot ju te dashuruarit, por bëni diçka qe rutina te marre fund. Po nuk u treguat te kujdesshëm keni për te pasur probleme. Beqaret do fillojnë një lidhje afatgjate me një person me shume vlera. Kjo do jete një nga ditët e tyre me te bukura. Menaxhimin e buxhetit duhet t'ia besoni specialisteve dhe jo vetes. Vetëm ata do ju nxjerrin nga vështirësitë.

AKREPI
Dite shume e trazuar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do debatoni edhe për gjera te kota me partnerin, pasi nuk do jeni ne humorin e duhur. Beqaret sado qe do mundohen nuk do kenë fat ne dashuri dhe do vazhdojnë te mbeten si janë. Buxhetin do e menaxhoni me shume përkujdes dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Bravo edhe për masat qe keni marre.

SHIGJETARI
Do jeni me sensuale sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia ne çift dhe do e bëni akoma me shume për vete partnerin tuaj. Pritet te kaloni momente shume romantike dhe te lumtura se bashku. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin pafund ftesa. Për fat te mire edhe ne planin financiar gjerat do ecin si duhet. Gjendja do vije duke u përmirësuar.

BRICJAPI
Te gjithë planetët do bëhen bashke gjate kësaj dite dhe do ju ndihmojnë t'i zgjidhni sa me pare problemet qe keni pasur me partnerin. Deri ne mbrëmje çdo gjë do jete sqaruar. Beqaret nuk duhet kurrsesi te izolohen sepse do i bëjnë dem vetes. Ne planin financiar ndikimi i yjeve do jete pozitiv dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme. Vazhdoni te silleni me te njëjtën mënyrë.

UJORI
Marrëdhënia juaj ne çift nuk do jete shume e mire sot. Nuk do mungojnë debatet e vogla te cilat mund te sjellin pasoja për te ardhmen. Beqaret do ëndërrojnë gjera te pamundura dhe realiteti do ju duket akoma me zhgënjyes. Do bëjnë mire te rikthehen sa me pare me këmbë ne toke sepse përndryshe vetëm do mërziten. Shpenzimet duhet t'i kufizoni sa me shume.

PESHQIT
Dite mjaft intensive do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ju ndodhin gjera te jashtëzakonshme ne çift dhe shpesh do ju duket sikur jeni neper ëndrra. Beqaret nuk duhet te nxitohen për asgjë pasi pas pak ditësh do vijnë mundësi akoma me te mira. Buxheti nuk do jete aq i mire sa duhet kështu qe mos kryeni investime te mëdha nëse nuk doni te mbeteni pa para.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento