POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Ditë me fat për të dashuruarit dhe beqarët'/ Zbuloni çfarë thotë horoskopi sot për ju

DASHI
Influenca e planetëve ne jetën tuaj ne çift do jete e madhe dhe shume pozitive. Do keni diskutime te gjata dhe do ju gjeni përgjigje te gjitha pyetjeve qe do iu bëhen. Beqaret duhet te jene te duruar dhe ne asnjë mënyrë nuk duhet te nxitohen për te hedhur hapa. Buxhetin filloni ta organizoni me kujdes dhe keni për ta pare sa shume përfitime keni për te pasur.

DEMI
Te dashuruarit do kalojnë një dite te mrekullueshme sot dhe te mbushur me momente te veçanta. Do e adhurojnë edhe me shume çdo çast te kaluar me partnerin e tyre. Beqaret do jene te ëmbël dhe delikate me ata qe do takojnë kështu qe do arrijnë t’i bëjnë për vete. Situata financiare do konsolidohet goxha edhe fale një shume te madhe qe do iu japin miqtë qe ju kishin borxhe.

BINJAKET
Venusi do e mbroje gjate gjithë kohës jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ju beje te kaloni momente te paharruara me partnerin. Do mësoni edhe disa sekrete te vogla për njeri-tjetrin. Beqaret do ndihen me te lire për te vepruar dhe mund te joshin këdo qe do i vene syrin. Ne planin financiar do jeni shume te sigurt për hapat qe duhet te hidhni dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

GAFORRJA
Klima yjore do jete shume e ngrohte gjate kësaj dite dhe nuk do keni me asnjë lloj debati. Gjithçka do jete sqaruar dhe keqkuptimet do lihen pas krahëve. Beqaret do preferojnë t’i marrin gjerat shtruar dhe nuk do nxitohen te hedhin hapa. Ne planin financiar do dini te merrni masat e duhura. Do rregulloni çdo problem qe ju ka dale dhe do ndiheni shume me te q2ete nga me pare.

LUANI
Nëse jeni ne një lidhje, mungesa e tolerancës mund te sjelle probleme shume te mëdha gjate kësaj dite. Mësoni te silleni nëse dëshironi te keni një jete te bukur dhe harmonike. Beqaret ka shume gjate te takojnë personin ideal, i cili do ua beje jetën fiks ashtu si e kishin ëndërruar. Me shpenzimet duhet te jeni te matur edhe sikur gjendja te jete e kënaqshme.

VIRGJERESHA
Nuk do e pëlqeni aspak qetësinë ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite përkundrazi do preferoni edhe disa debate ne vend te saj. Beqaret do jene gjate gjithë kohës ne humor dhe do ndihen gati për te filluar edhe aventura kalimtare. Çdo gjë për ta do jete si një loje. Financat mbajini gjithë kohës nen kontroll pasi ne te kundërt keni për te pasur probleme serioze dhe afatgjata.

PESHORJA
Sot do i bëni te gjitha përpjekjet e mundshme ju te dashuruarit qe marrëdhënia ne çift te jete sa me e mire. Do lodheni pak dhe mund te sakrifikoni, por do ja arrini qëllimin. Beqaret nuk duhet ta humbasin për asnjë moment optimizmin sepse ne fund te ditës mund te ndodhin gjerat me te bukura. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë para se te shpenzoni bëjini me kujdes llogarite.

AKREPI
Ka rrezik qe sot te keni disa debate dhe mosmarrëveshje me partnerin tuaj. Ne shumicën e kohës nuk do ndiheni aspak mire. Beqaret do jene gati te bëjnë çdo lloj çmendurie vetëm qe te mos mbeten me vetëm. Yjet ne fakt do jene ne anën e tyre. Disa mund te fillojnë edhe thjesht aventura te kënaqshme. Për te riorganizuar financat duhet patjetër te flisni me specialistet.

SHIGJETARI
Do jeni gjate gjithë kohës me nerva sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do jete mjaft delikate. Kujdes me ato qe do thoni sepse situata mund te marre tatëpjetën. Beqaret do kenë një dite te jashtëzakonshme, prandaj do ju duhet thjesht ta shfrytëzojnë çdo moment. Për shpenzimet ju do jeni kampione te vërtetë dhe gjendja do përkeqësohet.

BRICJAPI
Klima yjore do jete shume e favorshme sot për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do keni një marrëdhënia te shkëlqyer me partnerin qe do e adhurojnë qe te gjithë. Beqaret nuk do jene me fat ne dashuri dhe ne disa momente mund te mbyllen edhe ne vetvete. Financat do jene aq te mira saqë do arrini te kryeni edhe disa investime qe me pare as nuk i kishit menduar.

UJORI
Dite tejet e vështirë do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Here pas here mundet edhe te debatoni ashpër dhe mund te thoni fjale te pamenduara. Beqaret do dine si te joshin dhe si ta afrojnë pas vetes personin qe do pëlqejnë. Jupiteri do ju mbështesë pafund ne planin financiar prandaj dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme ne këtë sektor.

PESHQIT
Nuk do i qëndroni aspak besnike partnerit tuaj sot dhe nëse ai e kupton gjerat për ju kane për te qene shume keq. Edhe vete do lëndoheni dhe do mërziteni. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te hedhin edhe hapat e para drejt një lidhjeje. Ne planin financiar duhet te merrni masa sa me shpejt qe situata te mos marre tatëpjetën.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento