Divjakë/ Nxënësi me aftësi ndryshe nuk u lejua të shkonte në shkollë, Ministria e Arsimit pezullon drejtoreshën e shkollës dhe drejtorin e Zyrës Arsimore

Divjakë/ Nxënësi me aftësi ndryshe nuk u lejua të shkonte në shkollë, Ministria e Arsimit pezullon drejtoreshën e shkollës dhe drejtorin e Zyrës Arsimore

Shkolla 'Mihal Nako' dhe nxënësi Emiliano Liçi

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka pezulluar nga detyra drejtorin e Zyrës Arsimore Divjakë dhe drejtorin e shkollës "Mihal Nako" në Fierseman, pasi një nxënës me aftësi ndryshe nuk u lejua të shkonte në shkollë.

Rasti i Emiliano Liçit u denoncua nga një emision investigativ, ndërsa Ministria e Arsimit njofton se pezullimi është bërë pas hetimeve paraprake dhe se është ngritur një grup pune për verifikimin e plotë të rastit dhe marrjen e masave përfundimtare për personat përgjegjës.

Liçi do rikthehet në bankat e shkollës nga dita e nesërme, ndërsa ishte mësuesi ndihmës i tij që ngriti këtë shqetësim.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ SPAK kërkon t’i sekuestrojë pasurinë, flet për Report Tv Bektash Shtëpënja: E kam vënë nga puna me autokombanjë, jam paguar në të zezë