Djali i Remzi Hoxhës: Berisha ndriti në detyrë rrëmbyesit e babait tim! Iu mbeti në dorë se s'donin ta vrisnin

Një tjetër provë e fortë që Sali Berisha ka urdhëruar rrëmbimin e babait të tij, Remzi Hoxha, Azem Hoxha thotë se autorët e kësaj masakre u promovuan në detyrë duke u bërë drejtor të institucioneve të rëndësishme. Kjo sepse sipas Hoxhës, shantazhonin Berishën, madje shantazhi vijon sot e kësaj dite. Sipas tij, qëllimi nuk ishin të vrisnin, por u ka mbetur në dorë.

"Kur i emëroi drejtor të Hipotekës, drejtor të Hipotekës dhe Berisha shprehej deri sa të shpallej të ishin fajtor, ato nuk janë. Berisha i mbronte me mish e me shpirt, i mbronte se i shantazhonte, edhe sot e shantazhojnë. Ato nuk e kanë pasur në plan të vritej, po u kanë ngelë në dorë. E gjithë aparatura është e tij, normal që ne nuk mund të akuzonin Ramën, Fatos Nanos dhe ka ndodhur në kohën e Berishës ku ai e ka pasur në funksion qeverinë, SHIK, sistemin e drejtësisë. Ne normal që kërkojmë nga Berisha, por jemi të zhgënjyer me gjithë klasën politike në Shqipëri. Kemi marrë premtime  nga të gjithë, Brace e përdorte në parlament për t'i hedhur gur Berishës për të marrë vota, por nuk bënë asgjë", tha Hoxha.


Lajmi kryesor:

'Zhdukja e Shekullit'/ Djali i Remzi Hoxhës në 'Repolitix': Berisha urdhëroi rrëmbimin e babait tim! Kishte frikë mos i zbulonte takimin me Millosheviç dhe Arkanin! Edhe sot ka lidhje me serbët


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

John

Shengeni rajonal, Shqipëria e Maqedonia e Veriut marrëveshje për menaxhimin e peshkimit në Ohër dhe Prespë të Madhe