Djaloshi shqiptar ekspozohet në ekranin gjigand të “Times Square” në New York

Leon Arifi

Nuk ndodh shpesh që portretin e një shqiptari ta shohim që të ekspozohet në ekranin më të famshëm në botë, atë të ‘Times Squere’, i cili ndodhet në Neë York të SHBA-së.

Brenda këtij ekrani gjigand kemi parë yjet tona të muzikës si; Rita Orën, Bebe Rexhën apo edhe Dua Lipën.

Por mes protagonistësh, këtë herë ka qenë pikërisht edhe fotoja e Leon Arifit, vogëlushit me Sindoromën Down, i cili shfaq në ekranin gjigand së bashku me aktivisten, Fjolla Rraci.

Në imazhin e ekspozuar në “Times Square”, Leoni, shihet i buzëqeshur dhe plot jetë përkrah, aktivistes, Fjolla Rraci, e cila në mënyrë vullnetare të prekurit nga sindroma “down” dhe ata me autizëm.

Lajmin e ka ndarë vetë Fjolla në rrjetin e saj social në Facebook, duke shkruar se kjo fotografi e ka zbukuruar qytetin e Neë York-ut.

‘Leon, kjo foto është bë në shkollë, aty ku çdo ditë të lume t’u të mësuar ty, unë kam mësuar prej teje! Sot e ke hijeshu Neë York-un e mu ma ki hijeshu jetën vite ma parë!! Shtese: Sa herë flasim në telefon të lutna mos me më harru, sot po të lutna prapë.’- shkruan ajo.

Postimi i aktivistes

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Liria: 19/09/2021 18:23

    Bravo fjolla. Zoti ta shperblefte per ndihme qe u jep ketyre femijve.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar