Do të ndjeni një transformim rrënjësor në jetën tuaj, mësoni çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Foto ilustruese

Dashi

21 Mars - 19 Prill

Dita do të fillojë me një Hënë të bukur në shenjën e Shigjetarit. Ju do të jeni plot energji dhe vullnet, burime të çmuara në këtë periudhë në të cilën duhet të rigjeni terrenin e humbur të vitit 2020. Megjithatë, do të duhet të keni shumë durim, sepse do të jetë e vështirë të merrni gjithçka menjëherë. Në dashuri ka të ngjarë të ketë diçka për të sqaruar. Nuk është e sigurt që një ndjenjë autentike mungon në çift, por kohët e fundit mund të ketë pasur një shkëputje që ka prishur harmoninë e së kaluarës. Mos u dorëzoni! Edhe nëse vështirësitë e shumta ende ju bëjnë të zhgënjeheni, dijeni se gjatë vitit 2021 do të gjeni të njëjtin entuziazëm si gjithmonë.

Demi

20 Prill - 20 Maj

Do të jetë një ditë tjetër e ndërlikuar. Bëhuni gati të jetoni dy muaj, janar dhe shkurt, jo të lehtë. Yjet do t’ju mundësojnë të ekzaminoni shumë aspekte të jetës suaj dhe, ndoshta, edhe të punoni pak. Diçka vazhdon të mos funksionojë, ju nuk ndiheni në gjendje të mirë dhe me këto premisa do të vijë një pakënaqësi e caktuar, dëshira për të vënë në pikëpyetje disa zgjedhje të bëra në të kaluarën.

Binjakët

21 Maj - 20 Qershor

Mund të ndiheni jashtë çdo lloj humori. Ka shumë mundësi që të keni pasur disa probleme në marrëdhënie të Dielën, ndonjë konflikt të rëndë. 2021 do të jetë një vit veçanërisht premtues. Për ta shfrytëzuar në maksimum, duhet të filloni të filtroni përvojat dhe marrëdhëniet përmes racionalitetit, mos u mbingarkoni nga emocionet. Ashtu si dukeni këto ditë! Mundohuni të karikoni bateritë.

Gaforrja

21 Qershor - 22 Korrik

E Hëna premton të jetë një ditë mjaft delikate për çështjet e zemrës. Gjithmonë mbani në mend se, duke mos pasur më përballë Saturnin, nuk do të kaloni një vit tjetër të dhimbshëm si ai i mëparshmi. Megjithatë ka ende vështirësi në dashuri, një problem personal për tu zgjidhur. Tani e tutje ju duhet të filloni të pranoni ngjarjet e së kaluarës, pa gjykim dhe të përpiqeni të ecni përpara.

Luani

23 Korrik - 22 Gusht

Diçka nuk do të shkojë nesër. Do të ketë nga ata që mendojnë se duhet t’i japin diçka një personi ose, përkundrazi, nga ata që do të binden se nuk kanë marrë gjithçka që meritojnë. Dhe mund të jenë paratë si ndihmë, këshilla, mbështetje morale. Referencat që do t’ju duheshin tani po mungojnë. E gjithë kjo do të rëndojë edhe më shumë mbi supe dhe në shpirtin e atyre që kanë punuar shumë dhe kanë arritur shumë pak. 2021-a juaj filloi me dobësi, lodhje fizike, por do të shihni që shumë shpejt do të jeni në gjendje të rikuperoni!

Virgjëresha

23 Gusht - 22 Shtator

Të hënën në mbrëmje do të shfaqet shumë lodhje, e shkaktuar nga disa vështirësi të marrëdhënieve. Ajo që ju kërkon horoskopi juaj të bëni tani është të kuptoni se cilat ishin mundësitë më të vlefshme, rezultatet më të mira që keni arritur në vitin 2020 dhe t’i mbani ato me vete në muajt e ardhshëm. Në vend që të veprosh, tani duhet të reflektosh, zgjidh mendjen. Gjatë ditës, disa shqetësime do të lindin me dikë.

Peshorja

23 Shtator - 22 Tetor

Të hënën dhe të martën, Hëna në kuadraturë mund t’ju bëjë më tepër të menduar dhe të pasigurt mbi atë që duhet të bëni. Edhe nëse po gjeni më shumë qartësi dhe vendosmëri, ka të ngjarë që akoma të ju mungojë një drejtim i sigurt për të ndjekur nga tani e tutje. Deri në shkurt, megjithatë, diçka do të fillojë të lëvizë nga pikëpamja e biznesit dhe ekonomisë. Në dashuri, megjithatë, ka ende shumë probleme për t’u zgjidhur, ndoshta për shkak të një distance fizike ose psikologjike.

Akrepi

23 Tetor - 21 Nëntor

Do të jetë e nevojshme të futeni në rrugën e rikuperimit të pak më shumë qetësie. Edhe nëse vështirësitë dhe pakënaqësitë vazhdojnë në frontin e punës dhe ekonomik, në dashuri do të keni bashkëpunimin e një Venusi të mirë. Përfitoni nga kjo, për të bërë takime të reja, për t’u rilidhur me një person nga e kaluara që nuk është harruar plotësisht. E shtuna e ardhshme do të jetë një ditë veçanërisht e favorshme: pse nuk organizoni diçka të veçantë për fundjavën?

Shigjetari

22 Nëntor - 21 Dhjetor

Do të keni ende Hënën në shenjën tuaj: sigurisht nuk do të ju mungojë forca! Mërkuri, Jupiteri dhe Saturni në aspektin e favorshëm, për më tepër, do t’ju lejojë të rifilloni një projekt të rëndësishëm brenda dy javëve të para të shkurtit. Me pak fjalë, tani e tutje ju do të keni të gjitha kredencialet për t’u rikthyer në krye. Pra, hidhuni me kokë në aventura të reja pa u menduar dy herë!

Bricjapi

22 Dhjetor - 19 Janar

Venusi në qiellin tuaj do ju inkurajojë të konsolidoni marrëdhënien në çift. Planeti do t’ju vë përpara nevojës tuaj për një siguri sentimentale. Ndokush në ditët e fundit mund të ketë rënë në dy histori në të njëjtën kohë: kini kujdes! Ju jeni një shenjë që ndihet mirë kur ka një pikë referimi të vetme pranë vetes. Nga pikëpamja profesionale dhe ekonomike, do të duhet ende pak kujdes gjatë ditëve në vijim.

Ujori

20 Janar - 18 Shkurt

Do të ndjeni një transformim rrënjësor në jetën tuaj gjithnjë e më të afërt. Se si të merreni me veten, kjo varet nga ju. Ju mund të ndiheni të hutuar, sepse thellë-thellë ekziston dëshira për të ndryshuar, por frika dhe vështirësitë materiale mbizotërojnë. Ose, mund të ndiheni entuziastë, të entuziazmuar nga ideja për t’i dhënë jetë diçkaje të re, emocionuese. Eshtë e sigurt që në muajt e ardhshëm disa histori do të bëhen të rëndësishme, situata të caktuara mbi të cilat nuk do të vini bast një euro, do të jenë në gjendje të bëhen të vërteta.

Peshqit

19 Shkurt - 20 Mars

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Interit i mjaftojnë 32 sekonda, fitore me aromë titulli kundër Genoa-s