Do të zëvendësojë Luçiano Boçin në Kuvend, deputeti i ardhshëm i PD i dehur në timon bën aksident! Prangoset nga policia, lirohet një ditë pas ngjarjes

Do të zëvendësojë Luçiano Boçin në Kuvend, deputeti i ardhshëm i PD i dehur në timon bën aksident! Prangoset nga policia, lirohet një ditë pas ngjarjes

Qani Xhafa dhe aksidenti

Ish-kandidati i PD-së për deputet në zgjedhjet e vitit 2021, Qani Xhafa është arrestuar në orët e para të mëngjesit të së shtunës pasi është përfshirë në një aksident rrugor. Burime për Report Tv bëjnë me dije se Xhafa ka qenë në gjendje të dehur në momentin e ngjarjes.

Aksidenti ka ndodhur në bulevardin “Qemal Stafa” në Elbasan. Mësohet se Qani Xhafa, i cili udhëtonte në gjendje të dehur, është përplasur me trafik ndarësen në rrugë. Pas aksidentit, Xhafa është arrestuar nga efektivët e policisë. 

Mbrëmjen e sotme, nëpërmjet një reagimi në facebook, Xhafa ka bërë me dije se ndodhet në shtëpi pas trajtimit mjekësor të marrë duke lënë të kuptohet edhe se është lënë i lirë nga policia. 

Qani Xhafa kandidoi për PD-në në zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2021 në qytetin e Elbasanit. Ai ishte renditur në vendin e 8 në listën e kandidatëve për deputetë, pas Luçiano Boçit i cili arriti të sigurojë mandatin.

Kandidatimi i Luçiano Boçit për Elbasanin do të lërë një vend të lirë për deputet në radhët e demokratëve, i cili duhet plotësuar. Kështu, pas lënies së mandatit nga Boçi, sipas të dhënave të KQZ-së, në vend të tij do të jetë Qani Xhafa, ish-kreu i Komunës Labinot Mal.

1678730135_617c674e0aab4c3385faae8667f31b52.jpg

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:21
Lirohet nga qelia deputeti i ardhshëm i PD që u arrestua se ishte i dehur në timon! Postimi në Facebook: Jam në shtëpi! Gëzuar ditën e Verës

1678739097_qanixhafa.jpg

Qani Xhafa, deputeti i ardhshëm i PD që do të zëvendësojë Luçiano Boçin në Kuvend është liruar nga qelia. Ai ishte në pranga prej një aksidenti rrugor që u shkaktua se ishte në gjendje të dehur. Në një postim në Facebook, Xhafa thotë se është në gjendje të mirë shëndetësore.

"Mirëmbrëma të gjithëve! Duke marrë shkas nga lajmet që qarkullojnë në portale dhe nga mesazhet që më keni dërguar Ju informoj se ndodhem në shtëpi dhe në gjendje të mirë shëndetësore!

Ju falenderoj për interesimin dhe Ju uroj gjithashtu Gëzuar Ditën e Verës!" - shkroi Xhafa.

K.T./B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tironci: 14/03/2023 13:11

  DEPUTET MADE IN "ALBANIA" "PS&PD".

  Përgjigju
 • gjergji: 14/03/2023 12:14

  Perfaqesues plotesisht i denje i "Falltores" Berishjane i paisur me veset me te keqia te qenjes njerezore duke filluar nga pijanec e deri ......arrogant,kapadai e ...... Me nje fjale:e mjera Shqiperi e i mjeri popull qe perfaqesohet ne parlament me njerez te tille te "FALLTORES"

  Përgjigju
 • A. N.: 14/03/2023 10:27

  Po nuk pate precedente penale nuk ben karriere ne albanistan kshq te urojme suksese te metejshme.

  Përgjigju
 • Adi: 14/03/2023 10:08

  Ky i ploteson plotesisht kriteret per te qene deputet i Albanistanit. Koketul, hajdut, pijanec ordiner, bastard, kapadai, mendjemadh, arrogant, hipokrit etj etj etj.

  Përgjigju
  • Paemer: 14/07/2023 14:03

   ah ti i shkrete... nuk e paske njohur fare QANIUN, nje nga me te miret e PD... merr informacione pastaj komento..

 • Qaniiu: 14/03/2023 09:46

  Aksident ?? Po ky sikur ka autoshkolle? Instruktor autoshkolle !! Keshtu u meson elbasanllivje ti japin makines !! Ha haaa,, prandaj dalin shoferat kamikaze,,,, se kane instruktore te tille !

  Përgjigju
 • Kasem Gahinji: 14/03/2023 08:02

  Mire Kane bere qe e Kane liruar.Vlere nuk Ka jeta e nje "pabuksi",qe demtohet fizikisht,ose vritet.Vlere Ka jeta e "qanijve".Para ,raki,korrupsioni.Pa kete kallep njerezish a do kishin vlere keto dukuri te"rralla"?

  Përgjigju
  • Paemer: 14/07/2023 14:16

   si fillim nuk pati asnje te lenduar fizikisht. e dyta ishte vetem nje perplasje me trafikndaresen qe te gjithve i ndodh nga ndonje gabim i vogel. e treta QANI XHAFA eshte nje person i rendesishem per kete vend. ai perfaqeson denjesisht problemet ne zonen e tij ne parlament. te mirat qe ai ka bere kur drejtonte Labinotin Mal nuk kane te mbaruar, jo vetem ne fshatra por edhe ne qytet. ai mori rreth 4300 vota ne 2021.. nese nuk beson shko pyet banoret per te mirat qe ai u ka dhene zones dhe banoreve. e fundit, mos gjyko pa marre informacione.. flm

 • Turi: 14/03/2023 07:39

  Bobooo cfare mban kjo toke. Iken nje zhvates e vjen nje hajdut pijanes i trashe. Rroft PeDe per trimat e saj.

  Përgjigju
 • Fadili: 14/03/2023 06:16

  Ti je per president shoku

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Spahiu: Partia Demokratike duhet të garojë pa koalicion nëse ndjehet e fortë, njësoj si PS e vetme

Spahiu: Partia Demokratike duhet të garojë pa koalicion nëse ndjehet e fortë, njësoj si PS e vetme