Dogjën barëra në tokën e tyre dhe flaka doli jashtë kontrollit, në hetim 2 persona në Fier

Foto ilustruese

FIER- Në vijmë të punës hetimore për zbulimin dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të zjarrvënieve të qëllimshme apo nga pakujdesia policia e Fierit, po hetohen në gjendje të lirë Xh. B., banues në Levan, Fier dhe Ll. S., banues në Stan Karbunarë, Lushnjë, pasi duke djegur barëra në tokat e tyre në Levan dhe Stan Karbunarë, si pasojë flakët e zjarrit kanë dalë jashtë kontrollit dhe janë djegur  ullinj në pronësi të shtetasit Xh. B. dhe A. B.

Në pranga janë vënë edhe 46-vjeçari L.T dhe 44-vjeçari A.T, të cilët janë konfliktuar dhe kanë goditur njeri-tjetrin. Gjatë zënkës mes tyre, L.T ka qëlluar m grushte edhe xhaxhain e tij.

Një sasi e vogël kanabis është sekuestruar nga polica e Fierit, pasi iu gjet K.H 26 vjeç dhe O.B 198 vjeç, gjatë kontrollit fizik që i është ushtruar.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit